Emre Belezoğlu Kadro Dışı?

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  O bir saatte ne oldu?
  F.Bahçe’de dün olağanüstü hareketli saatler yaşandı. Önceki günkü Bursa maçında, Cristian ve Aykut Kocaman’la tartışan Emre, dün saat 15.00’te yönetim kurulu kararıyla kadro dışı kaldı.

  [​IMG]

  15.45’te bu kararın kulübün sitesine konması için hazırlıklara başlandı, fakat 1 saat sonra bu karardan vazgeçildi. Peki o bir saatte ne oldu da kadro dışı bırakma düşüncesi değişiverdi. İşte bu sorunun yanıtını aradık ve 3 ayrı sonuca ulaştık...

  Teknik direktör Aykut Kocaman’dan özür dilediği için mi affedildi?

  Yönetim böyle önemli bir yıldızı kaybetmeyi göze alamadı mı?

  Metris’te yatan Başkan Yıldırım’ın isteğiyle mi karar geri alındı?

  Özür diledi ve affedildi
  Emre Belözoğlu’nun teknik direktör Aykut Kocaman’dan özür dilediği, yönetimin de bu nedenle yumuşadığı söylentileri yayıldı. Ancak, tecrübeli futbolcu bu iddiayı doğrulamadı.

  Onu kazanmak istiyorlar
  Bu sezon 5 maçta takım arkadaşları Gökhan Gönül, Cristian ve hocası Aykut Kocaman’la tartışmış olsa da, yönetim Emre Belözoğlu gibi tecrübeli bir yıldızı kaybetmek istemiyor.

  Metris’ten onay çıkmadı
  Gün içinde konuşulan olaylardan biri de Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın, Emre Belözoğlu’nun kadro dışı kalmasına razı olmadığı ve sorunun tatlıya bağlanması isteği idi.

  Dakika dakika Emre krizi
  Peki gün boyunca neler yaşandı? İşte gün boyunca yaşananlar...

  SAAT 11.30
  Emre, Sancaktepe Can Bartu Tesisleri’ne geldi. Ancak sakatlığı nedeniyle rejenarasyon antrenmanına çıkmadı.

  SAAT 13.30
  Aykut Kocaman, antrenman biter bitmez kimseye bir şey söylemeden tesislerden ayrılıp kulüp binasına gitti.

  SAAT 14.00
  Nihat Özdemir ve Ömer Temelli ile buluşan Aykut Kocaman, Emre konusunu masaya yatırdı.

  SAAT 14.15
  Aykut Kocaman raporunu çok net bir biçimde verdi; yaşanan kavgada Cristian’ın suçu yok. Kavganın nedeni Emre.

  SAAT 15.00
  Emre Belözoğlu’nun süresiz kadro dışı bırakılmasına karar verildi, ancak bu gelişme futbolcuya bildirilmedi.

  SAAT 15.45
  Fenerbahçe Kulübü’nün resmi sitesine Emre’nin kadro dışı bırakıldığına dair yazı konması için hazırlıklar başladı.

  SAAT 16.45
  Yönetim kurulu aniden karar değiştirdi. Telefonla görüştüğümüz yöneticiler, “Emre’yi kazanmak istiyoruz” dedi.

  SAAT 17.30
  Emre Belözoğlu’nun durumunun bugün saat 16.00’da başlayacak yönetim kurulu toplantısında netleştirilmesi kararı alındı.

  Peki Emre cephesinde durum ne?
  Emre Belözoğlu gün boyunca son derece üzgündü. Yakınları ve gazetecilerle konuşan Belözoğlu Fenerbahçe’yi çok sevdiğini ancak yaşananları herkesin bildiğini söyledi. Gelişmeleri kendisinin de merakla beklediğini belirten Emre eğer kulüpten ayrılmak zorunda kalırsa mecburen gelen teklifleri değerlendireceğini belirtti. Bu arada Emre Belözoğlu’nun menajeri Ahmet Bulut’un sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan yıldız futbolcuyu Atletico Madrid kulübüne önerdiği ve Katar’dan da önemli kulüplerin teklifler yaptığı belirtildi.

  Fener kapıdan kovsa bacadan girerim
  Fenerbahçe ’de kadro dışı kalması gündemde olan Emre Belözoğlu, Hürriyet’e konuştu: “Sezon başından bu yana, hiçbir takımın karşı karşıya kalmadığı kadar gergin bir ortamda çalışıyoruz. Hepimizin sinirleri gerildi. Geçtiğimiz hafta Galatasaray’a kaybettik. Bursaspor maçına çıkmadan 1 gün önce de, Galatasaray, Trabzonspor’u yendi. Puan farkı açılacak, yaşadığımız strese bir de bu eklenecekti. Dolayısıyla hepimiz gergindik. Maç içinde Cristian yerini boş bırakınca, ona ‘Sen mi ileri çıkacaksın? Yoksa ben mi?’ diye bağırdım. Şimdi kadro dışı bırakılmam söz konusu ama henüz netleşmiş birşey yok. Benim Fenerbahçe’ye ihtiyacım var. Ama Fenerbahçe’nin de bana ihtiyacı var. Beni kapıdan kovsalar, bacadan girerim.” Emre, yönetim kurulunun alacağı karar sonrası, bir basın açıklaması yapacağını duyurdu.
  Kaynak:Hürriyetspor
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Emre özür diledi
  Önceki gün elinde bir buket çiçekle hocasının evine giden milli futbolcu, “Çok büyük bir yanlış yaptım. Lütfen merhamet edin” diyerek özür diledi. Kocaman’ın Emre’den bir isteği vardı: Yarın antrenmanda takım arkadaşlarından özür dileyeceksin.

  [​IMG]

  F.BAHÇE’de teknik direktör Aykut Kocaman ile milli futbolcu Emre Belözoğlu arasındaki kriz, Emre’nin özür dilemesiyle tatlıya bağlandı. Krizden çözüme giden olayın perde arkasında ilginç gelişmeler yaşandı. Emre, önceki gün hocasının evine giderek özür dilemiş, onun verdiği onayla basın toplantısında özür dilemişti. Dün de taraflar, tüm takımın önünde bir kez daha özür dileyip sorunu tatlıy bağladılar.

  Emre: Artık sorun çıkarmam
  Emre Belözoğlu, “Olayın sıcaklığıyla çok yanlış bir tepki verdim. Böyle bir tepki vermek, takım içinde böyle bir ortam oluşturmak benim haddim değildi. Bndan sonra sıkıntı yaratan, sorun yaratan kişi ben olmayacağım. Bir kez daha takım arkadaşlarımdan özür dilerim” dedi.

  Saha içindeki toplantıda, takım kaptanı Alex de bir konuşma yaptı. Brezilyalı futbolcu, “Bence bu olayda bir iletişim kopukluğu oldu. Maçın tansiyonuyla oldu. Futbolun doğasında böyle şeyler olur. Bu olayları saha içinde öldürelim, saha dışına taşımayalım” dedi. Toplantı, alkışlarla sona erdi.
   

Sayfayı Paylaş