Elveda Ey Şehr-i Ramazan..

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 29 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Her yıl Ramazan ayının başlangıcında “hoş geldin ey şehr-i Ramazan” övgüleriyle karşılanan ve göz açıp kapayıncaya kadar çabuk geçen, rahmet ve bereket ayı; Ramazanın son günlerini yaşamaktayız. Son dönemeç hükmündeki son haftaya gelindiğinde; camilerde, meclislerde okunan naatlar, ilahiler, yerini hüzünlü sözlere bırakarak; “elveda ey şehr-i Ramazan” şekline dönüşür.  Koca Yunus’un; bir beytinde “Bildik gelenler geçtiler,gördük konanlar göçtüler” dediği gibi her gelenin bir gidişi, her konanın bir göçüşü olduğu gibi, her başlangıcın da bir sonu vardır. Ramazan da diğer zamanlar gibi gelmeye-gitmeye, başlamaya-bitmeye mahkumdur. Önemli olan geldiği ve konduğunda yapılacaklardır. Gittikten ve göçtükten sonraki pişmanlıklar bir fayda vermeyecektir.
   


 2. manasdest Member

  ramazan bayramınız hayırlı olsun arkadaşlar.bu güzel sitenin değerli konularıyla bilgilerimizi değerlerimizi daha fazla artıracağımızı düşünüyorum emekleri geçen herkesten ALLAH razı olsun.
  dilde ne varsa hepsi yapılmaz,gönülde ne varsa yapılmasa da sevabı ALLAH katında..
  azıcıkda gönlümüz kazansın,azıcıkda gönüller kazansın, sevabı ALLAH katında...
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  Her sonu yeni bir başlangıç devam eder, iyilik ve hayırseverliğimizi yalnız ramazanla sınırlamamak ve bir sonraki ramazana kadar sürdürmeyi unutmamalıyız :)
   

Sayfayı Paylaş