Elmander Derbide Oynayacak

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Cezasını Tahkim kurulu kaldırdı
  F .Bahçe derbisi öncesi G.Saraylıların merakla beklediği sorunun yanıtı dün karşılığnı buldu. Tahkim Kurulu, Sivasspor maçında kırmızı kart gören Engin ile Elmander’e verilen 2’şer maçlık cezaya yapılan itirazı görüştü.

  [​IMG]

  Kurul, Engin’e verilen cezayı onarken Elmander’in cezasını, kırmızı karta neden olan hareketi kasten gerçekleştirmediğine kanaat getirerek 1 maça indirdi. Cezasını bugünkü G.Birliği maçında çekecek olan İsveçli forvet, F.Bahçe derbisinde sahada olacak. Dün yapılan itirazları görüşen Tahkim Kurulu, izlenen müsabaka görüntüleri ve dosyada bulunan bilgi ve belgeler doğrultusunda G.Saray’ın itirazını kısmen kabul etti.

  Kararı oybirliği ile aldılar
  Kurul, PFDK’nın futbolcuya, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT’nin 45. maddesi uyarınca verdiği 2 resmi müsabakadan men cezasında 1 maç indirim yapılarak uygulanmasını ve PFDK kararının bu şekilde düzeltilerek oybirliğiyle onanmasını kararlaştırdı.

  BiR GÖRÜŞ
  Bilerek bastı / ERMAN TOROĞLU
  Elmander’in tandona taban darbesi, rakibi sakatlayıcı bir harekettir. Kesinlikle 2 maçtan aşağı olamaz. Tesadüfen değil, bilerek basmıştır. Trabzonlu Burak’ın Avrupa’da aldığı cezaya bakın. Yerde rakibine çok daha hafifini yaptı, üç maç verdiler. Tahkim de itirazı reddetti. Engin’in kafa darbesi çok şiddetli değil. Rakip kalecinin Engin’in tandonuna basma olayı var. Bu ceza, 2’den 1’e inseydi, olabilirdi. TFF tarihinde ilk defa Disiplin Kurulu ile Tahkim Kurulları başkanları emekli hakimler. İyi güzel, emekli hakim olmaları avantajları. Ama futbolu ne kadar bilip yorumluyorlar. Anladığım kadarıyla o dezavantajları.
   


Sayfayı Paylaş