Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  elektrikli arabalar için istasyon
  Elektrikli Araç İstasyonu, Şarj İstasyonu Elektrikli Araç

  [​IMG]

  Elektrikli Araç Şarj İstasyonu
  Son dönemlerde sayısı hızla artış gösteren elektrikli araçlar ve hybrid modellerin ardından, benzin istasyonlarını andıran şarj istasyonlarının kurulumu için çalışmalar da son hızla devam ediyor.

  Tıpkı benzinli arabaların ihtiyacı olan benzin istasyonları gibi, son dönemde üretiminde artış görülen elektrikli modeller için şarj istasyonları kurulmaya başlanacak. Coulomb Tech. yaptığı çalışmalarla ilgili detayları Plug-in 2008 konferansında tüm dünyayla paylaşıyor.

  İlk örneği California San Jose'de kurulacak olan istasyon için ön hazırlıklar da yapılıyor. Şirketin ürünleri 110 Volt'luk çıkış panelleri şeklinde trafik ışıkları gibi halka açık yerlerde bulunan direklere kurulacak. ChargePoint Network (Şarj noktası ağı) adı verilen istasyonlar daha sonra tüm ülke çapında, elektrikli araçlar popüler olana kadar araba başına 2 istasyon olacak şekilde yaygınlıştırılacak.

  Öte yandan panellerde kablosuz iletişim de yer alacak. Böylelikle araçlarla bağlantı kurularak ne kadarlık enerji ihtiyacı bulunduğu ve aktarılan enerji hakkında bilgiler belirlenebilecek. Kullanıcılar aynı zamanda GPS üzerinden bu bilgilere araçları içerisinde de ulaşabilecek.

  elektrikli araç şarj istasyonu bayiliği
   


Sayfayı Paylaş