Elektrikli Araba Otomobil

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Elektrikli Araçlar ve Türkiyedeki Ticari Süreci

  Elektrikli arabalar hakkında bilgi
  Elektrikli arabaların benzin yerine elektrikle çalışan motorları vardır. Dışarıdan bakınca bu arabaların elektrikle çalıştığını anlamazsınız. Çoğu zaman elektrikli arabalar benzinli arabaları dönüştürerek yapılmaktadır bu yüzden anlamak iyice imkansız hale gelir. Elektrikle çalışan bir araba kullanırken yapısı ile ilgili size bir fikir verebilecek tek unsur neredeyse tamamen sessiz olmasıdır.

  Elektrikli otomobil özellikleri
  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün İŞHAD üyeleri ile toplantı düzenledi ve elektrikli otomobil üretiminin desteklenmesi konusuna işaret etti. Nihat Ergün, “2012’de bu teknoloji Türkiye’ye gelecek. Bu teknoloji Renault ile, teknolojisi ile geliyor. 2012’de elektrikli otomobil üreten ülkeler arasına gireceğiz” dedi.

  Bakan Nihat Ergün, Kredi Garanti Fonu’nu Kurban Bayramı’ndan sonra başlatacaklarını bildirdi. İş Hayatı Dayanışma Derneği’nin (İŞHAD) düzenlediği sohbette soruları cevaplayan Ergün, Kredi Garanti Fonu’nun bazı yerlerde şube açma kararı verdiğini belirtti. Bakan Ergün, önceki akşam Kocaeli’nde bir Kredi Garanti Fonu şubesini açma kararını duyurduklarını belirterek, “Bayramdan sonraki kısa zaman içinde Kredi Garanti Fonu, kredi ve teminat sorunu yaşayan KOBİ’lerimiz için hayata geçme noktasına gelmiş olacaktır. 12-13 milyar liralık bir kredi hacmi daha bu çalışmalara ilave kredi desteği olacak” diye konuştu.

  Hızlı tempo için ihracat şart
  Ergün bir soru üzerine, ihracat performansının güçlü şekilde sürdürülebilmesi halinde, ekim, kasım, aralık aylarında kapasite kullanım oranları ve sanayi üretiminde olumlu gelişmelerin olacağını ifade etti. Ergün, “Bizim yüzde 13-14’lerde işsizlikle bir müddet devam edeceğimiz gerçek. Hedefleri daha da aşağı çekmek için hızlı bir tempoyla çalışmalıyız. Büyümek hedefleri ileri boyuta taşımak için hızlı tempo şart. Hem dış ticaret performansını, hem içerdeki üretim performansını artırmamız lazım. Sanayi üretimi yukarı döndü. Kapasite kullanımı her ay artıyor” dedi.
   


Sayfayı Paylaş