Elektrikli Araba Ford

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Ford Elektrikli Araba
  Ford elektrikli araç focus

  Ford'dan Elektrikli Araç: Ford Focus Modeli
  Amerikan otomobil üreticisi Ford, ilk tamamen elektrikli otomobili olan Focus'u Las Vegas'taki elektronik fuarında (CES) tanıttı.

  Blogumda alternarif enerji kaynakları konusu ile alakalı pek çok yazıya giriş yaptığım gibi bu yazıda da alternatif enerjinin zorunluluğuna kısaca deyineceğim.

  Ekolojik düzensizlikler, küresel ısınmanın olumsuz etkileri ve yer altı kaynaklarının sonunun görülmesi sebebiyle mühendislik çalışmaları alternatif enerji üzerine yoğunlaştı. Bu amaçla hibrid araç, elektrikli otomobil gibi pek çok yeni çalışma teknolojisi ve enerji dünyasına girdi... Bu çalışmalardan biri de Ford Focus modeli ile tanıtıldı.

  Ford Focus Full Elektrikli
  Bir şarjla 160 km yapabilen aracın yıl sonundan önce ABD'de satışa çıkması bekleniyor.

  Amerikalı en büyük ikinci üretici Ford'un patronu Alan Mulally, fuarda yaptığı açıklamada, "birçok tüketicinin sıfır emisyonlu otomobil kullanmayı arzu ettiğini ve artık benzin pompasına uğramak zorunda olmak istemediğini biliyoruz" derken, tanıtımını yaptığı otomobilin ne fiyatını ne de menzilini belirtti.

  Ford'dan bir yetkili, elektrikli Focus'un Nissan'ın kısa süre önce lansmanını yaptığı Leaf ile rekabet edeceğini ve ikinci şarja kadar 100 mil civarında (160 km) yol yapabileceğini kaydetti.

  Elektrikli Focus'un şarj süresinin ise Leaf'inkinin yarısı kadar olduğu, tam şarj için sadece 3 ila 4 saat gerektiği belirtildi.

  Sınırlı menzilinin satışı için engel gibi göründüğü araç saatte 136 km hıza ulaşabilecek.

  Elektrikli Ford Focus Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  Elektrikli Araba Ford focus
   


Sayfayı Paylaş