El Uyuşması

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  El Uyuşması
  El uyuşmalarınıza bitkisel çözümlerle formül üretebilirsiniz. Bu tip durumlarda cerrahi müdahaleler gerekebilir. Sinir sıkışması genel olarak ellerde ise, elinizi çok kullanmanız sonucu sıkışan sinirlerin zamanla uyuşma şeklinde belirtiler ile meydana gelmesinden kaynaklanıyor. El uyuşmasının tedavisi var mıdır ? Ne gibi önlemler alınabilir ?

  El uyuşmasında öncelikle kişinin diğer sağlık problemlerinin olup, olmadığı araştırılır. Tedavinin ilk bölümünde hastanın elinin bileğine takacağı bir atel vermektir. Bu atel sayesinde sinirin sıkışması önlenecek ve sıkışmayı önlemiş olacaksınız. Bazı egzersiz hareketleriyle de bu sinirin sıkışması önlenebilmektedir. Ancak ameliyat ile el bileğindeki yumuşak dokular serbestleştirilerek, sinirin sıkışması önlenir.

  Eğer sağ elinizde bir sinir sıkışması problemi var ise, bu sizin sürekli sağ elinizi kullandığınızın göstergesinin işaretidir. Sol elinizi kullanırken, sağ elinizde sıkışma olması başka hastalık problemlerinin işaretçisi olabilir. El uyuşmalarını dikkate alarak, size en yakın uzman doktorlarla iletişime geçmenizi öneririz.
   


Sayfayı Paylaş