Ekranların Yeni Fenomeni Kayıp Şehir

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ekranların Yeni Fenomeni Kayıp Şehir
  Yeni Fenomen Kayıp Şehir Dizisi Oldu, Dizilerin yeni fenomeni Kayıp Şehir

  Ekranlara yepyeni bir dizi merhaba dedi. Kanal D ekranlarında her cuma saat 20:00'de izleyiciyle buluşmaya başlayan Kayıp Şehir dizisi ekranların yeni fenomeni olacağa benziyor. Sadece dizi yeni değil. Oyuncuların da hemen hepsi yeni yüzlerden oluşuyor. Bu sürekli aynı yüzleri gören izleyici için de bir yenilik anl***** geliyor.

  Toprak kayması yüzünden İstanbul'a göç eden bir ailenin yaşadıkları ekseninde İstanbul'da kaybolanların anlatıldığı dizi dili itibariyle de oldukça sert. Zaten İstanbul gibi bir metropolde yaşananları anlatan bir dizinin de yumuşak bir dile sahip olması beklenemezdi.

  Sinema tadında bir dizi kayıp şehir. Senaryoyu yazan ekibe 5 yıldzlı demek yanlış olmaz. Hepimizin Radikal gazetesindeki yazılarından tanıdığı Yıldırım Türker; kitaplarıyla okuyucu kitlesi gün be gün artan Murat Uyurkulak, bu zamana kadar İletişim yayınlarından çıkan kitaplarıyla hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine sahip olan Hakan Bıçakçı ve Leyla Olça’nın kaleme aldıkları, müziklerini de Demir Demirkan’ın yaptığı “Kayıp Şehir”in proje tasarımı türk dizi sektörnünün dahi kadını Tomris Giritlioğlu'na ait. İnsan bu kadroyu görünce daha ne olsun diyor.

  Dizinin ilk bölümü dün yayınlandı. Bu bölümle de anlaşıldı ki bomba gibi bir dizi ekranlara merhaba dedi. Dizi,Her şeyden önce klişelerden uzak olmasıyla öne çıkacak.Oyuncu kadrosu da keza öyle. Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, İlker Kaleli, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun, Elifcan Ongurlar, Tugay Mercan, Taner Ölmez, Şebnem Hassanisoughi, İhsan Berk Aydın ve Ahmet Mekin’in paylaştıkları dizi sezonun en iddialı yapımlarından biri olacağa benziyor. Dizide Gökçe Bahadır'ın ve İlker Kaleli yani Aysel ve İrfan'ın sahneleri ise sinema okullarında okutulacak cinsten ve bu yazıya sığmayacak kadar mükemmel.

  İstanbul bu zamana kadar pek çok filme ve diziye konu oldu ama onun arka sokaklarını acılarını, şiddetini, aşkını kimse bu kadar cüretle anlatamamıştı. Kayıp Şehirde kaybolanların hikayesi de ancak böyle bir cesaretle anlatılabilirdi. Tüm emeği geçenlere teşekkürler...
   


Sayfayı Paylaş