Efsane Site Delicious Kapanmıyor Ama...

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 24 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Kapanacağı açıklanan efsane sitenin üyeleri panik içerisindeyken gelen yeni açıklama kafa karıştırdı.
  Her geçen gün bir yenisi açılan siteler olduğu gibi, her gün kapatılan da yüzlerce hatta binlerce internet sitesi mevcut.

  Yahoo tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, şirket bünyesindeki sekiz alt gurubun kapatılacağı bilgisi basında şok etkisi yaratmıştı. Kapatılacak siteler arasındaki en dikkat çeken isimlerse sosyal randevulaşma sitesi olan "Delicious" ve eski aramamotoru devi AltaVista oldu.

  Özellikle Delicious üyeleri bilgilerinin nereye gideceği sorusuna bir cevap ararken, bir yandan da panik halinde hesaplarını kapatmaya başladır. Nitekim bugün itibariyle yapılan açıklamada Chris Yeh; "Şu an için zor bir durumdayız ama yakın zamanda her şey yoluna girecek. Şirketimizin devamlılığını sağlamak için çoktan başka firmalarla görüşmeye başladık bile." diyerek site üyelerini bir arada tutacağını umduğu bir açıklamada bulundu. Yani Tahoo, Delicious'u kapatmıyor ama satmaya niyetli...

  Yahoo'nun şu anda satmaya çalıştığı Delicious iki yıl öncesine kadar 5.3 milyon kullanıcısıyla, Yahoo'nun göz bebeği konumundaydı. Şimdilerdeyse site kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor.
   


Sayfayı Paylaş