Dvd Video Film Yapmak

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Merhaba arkadaşlar. Dvd film yapmak için nero'da bir bölüm göremedim. Nasıl yapabiliriz acaba. Vcd olarak hazırlayabiliyorum avi formatından falan fakat dvd seçeneğini bulamadım.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Nero'da sanırım 6.x versiyonuna kadar DVD diye bir olay yoktu. DVD veri-DVD MP3,DVD Video. Sadece CD-R ve CD-RW'ye yazabiliyordu daha sonra eklediler dvd seçeneği eklendi. Senin kullandığın eski versiyonlardan biri olmasın?
   
 3. EmRe Well-Known Member

  NERO ingilizce ise "Create DVD Disc" Türkçe ise "DVD-Vidyo Yarat" diye bir seçenek olması lazım. Tabii bu seçeneklerin çıkması için kaynak sürücü olarak DVD-ROM'unuzun seçili olması lazım.
   
 4. EmRe Well-Known Member

  Kullandığınız sürümde dvd-video yapma seçeneği var mı bilmiyorum fakat bu özelliği kullanabilmeniz için neroyu uzman modunda çalıştırmanız gerekli.

  [​IMG]
   
 5. EmRe Well-Known Member

  Elinizde sadece vob veya mpeg dosyası mevcut ise nero işinizi görmeyecektir.Bunun yerine DvdSanta isimli program ile dvd cd yapmanız mümkündür.

  [​IMG]
   
 6. EmRe Well-Known Member

  arkadaslar ben 6 tane veya 5 tane filimi dvd'ye kaydetmek istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl hepsini bir arada toplayıp tek dvd'ye yakabilirim questionmark
   
 7. EmRe Well-Known Member

  Toplam boyut DVD'ye sığacak şekilde DivX yaparak olur. DivX'leri Veri DVD'si olarak yazdırıp, DVD'nin sonunu da kapatmayı unutmayın.
   
 8. BaRıŞ Well-Known Member

  saolun millet tpx
   

Sayfayı Paylaş