DVD Sürücüsü Bulunmayan Bilgisayara Windows 7 Yükleme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 6 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bir ağ dizüstü bilgisayarınız veya dahili DVD sürücüsü bulunmayan başka bir bilgisayarınız varsa, Windows 7'yi yüklemek için Windows 7 yükleme diskini ve bir dış DVD sürücüsünü kullanabilirsiniz.

  Dış sürücüyü ağ dizüstü bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasına takın, yükleme diskini DVD sürücüsüne takın ve Windows 7'yi yüklemeye başlayın. Dış DVD sürücünüz yoksa, yerel bir bilgisayar mağazası yükleme diskinizi kullanarak Windows 7'yi sizin için yükleyebilir.

  Başlamadan önce: Ağ dizüstü bilgisayarınız Windows 7 için hazır mı?
  Ağ dizüstü (veya kişisel) bilgisayarınızın Windows 7'deki tüm özellikleri çalıştırabildiğinden emin olmak için Windows 7 Yükseltme Danışmanı web sayfasına gidin.

  Yükseltme Danışmanı, bilgisayarınızda Windows 7 yüklemesini etkileyebilecek olası donanım, aygıt veya program sorunlarının bulunmasına yardımcı olur ve yapılabilecekler konusunda önerilerde bulunur. Ayrıca, ağ dizüstü bilgisayarınızın Windows 7'nin bazı sürümlerinde bulunan Peek ve Shake gibi daha gelişmiş özellikleri çalıştırıp çalıştıramayacağını söyleyebilir.

  Not
  Windows 7 en düşük ekran çözünürlüğünü, 800 × 600 piksel, kullanan monitörler içindir. Ağ dizüstü bilgisayarınız bu ekran çözünürlüğünü desteklemezse, bazı iletişim kutuları ve metinler kesilmiş görünebilir. Böyle bir sorun oluşursa, ağ dizüstü bilgisayarını daha büyük bir dış monitöre bağlamanız gerekebilir.

  Düşük disk alanı hatalarını giderme
  Ağ dizüstü bilgisayarınız yükleme için en düşük disk alanı gereksinimlerini karşılıyor, ancak Windows 7'yi yüklemek için yeterli boş alanınız yoksa, ağ dizüstü bilgisayarınızdaki disk alanını boşaltmanız gerekebilir.

  Windows 7'yi yüklemek için yeterli disk alanını boşaltamazsanız, Windows 7 yükleme diskini ve dış DVD sürücünüzü kullanarak ağ dizüstü bilgisayarınızı başlatabilir veya önyükleyebilirsiniz. Ardından, Windows 7 yüklemesi sırasında disk alanını boşaltmak için sabit diski biçimlendirebilirsiniz. Bilgisayarınızı bu şekilde başlatmak için bazı sistem ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.

  Uyarılar

  • Windows 7 yüklemesi sırasında bir sürücünün biçimlendirilmesi, tüm program, ayar ve dosyalarınızı kalıcı olarak siler.
  • Windows 7 yüklemeden önce sabit diskinizi yeniden biçimlendirmek için başka bir yazılım üreticisinin programını kullanmayın. Bunu yerine, Windows 7 yükleme işlemi sırasında sabit diskinizi biçimlendirin.
   


Sayfayı Paylaş