Dünyanın ilk Vampir'i Türkiye'den Çıktı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Dünya Litaratüre giren ilk vampir Türkiye'de ve Türk Vampirin Sırrı

  Dünya tıp literatüründe “vampirizm” olarak belirti gösteren ilk vaka olarak geçen bir Türk gencinin hikayesi doktoru tarafından bir makale ile anlatıldı.

  [​IMG]

  Evli olduğu bildirilen gencin kan içme alışkanlığı yüzünden birçok sefer tutuklandığı belirtildi. Makaleye göre, kimliği belirtilmeyen genç adam, hayatında geçirdiği birkaç travmatik deneyimden sonra kan içmeye başladı ve bu artık kendisi için nefes almak gibi bir ihtiyaç haline geldi. Önce kendini sonra da başkalarını yaralayıp kanlarını için kişinin babası son çare olarak kan bankasından kan aldı.

  Vampir özelliği gösteren ilk hasta
  Ailesinin çabalarıyla tedavi olmak için doktara giden genç, Denizli'deki askeri hastanede Doktor Direnç Sarıkaya'nın başkanlığında bir ekip tarafından tedavi edilmeye başlandı. İlk bulgulara göre hastanın çoklu kişilik sorunu, travma sonrası stres bozukluğu kronik depresyon ve alkol bağımlılığı yaşadığı tespit edildi ve bunların sonucuna bağlı olarak da "vampir özelliği" gösteren ilk hasta olduğu anlaşıldı. Araştırmacılar, hastanın 4 aylık kızını kaybettiğini, amcasının önünde öldürüldüğünü, bir arkadaşının önünde cinayet işlediğini, çocukken annesinin ona sık sık saldırdığını ve 5 ile 11 yaş arasında hiçbir şey hatırlamadığını belirtti. Makalede, çoklu kişilik sorunu devam eden hastanın kan içme ihtiyacının azaldığı yer aldı.
   


Sayfayı Paylaş