Dünyanın En Saçma Kanunları Yeni

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ot-gu tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Dünyanın En Absürd Kanunları Yasaları

  Kadınlar İç Çamaşırı Giyemez – Svaziland: Diktatörlükle yönetilen ve ortalama insan ömrünün 30-35 yaş arası olduğu bu ülkede, kadınlar ikinci sınıf insandır ve erkeklerle aynı haklara sahip olamazlar. Bu ülkede kadınlar aleyhinde birçok kural vardır ve bunlardan bir tanesi de iç çamaşır giymelerinin yasak olmasıdır.

  [​IMG]

  Parlamentoda Ölüm- Britanya: Hiçbir vekil parlamentodayken ölemez. Cezalandırması nasıl yapıldığı belli değil ama yasa günümüzde de pek ciddiye alınmamaktadır.

  Burun Karıştırmak Yasaktır – İsrail: Bu kural ahlaki açıdan mantıklı bir kural olsa da, İsrail'de şabat sırasında bu kuralı çiğnemek demek suç işlemek demektir. İsrail´de burun kurcalamanın kanuni yaptırımı vardır

  Saygı Evliliği – Japonya: Aslında 1000 yıllık bir gelenekten gelen bu kanuna göre evin küçük oğlu, ailesine duyduğu saygıyı göstermek için evlenmek istediği kız ile abisinin evlenmesine izin verebilir ve bu durumun kanunda da yer vardır. Bu evliliğin gerçekleşmesi için her iki kardeşin de rızası olması gerekmektedir.

  Plaka Numarası – Filipinler: Filipinlerde yürürlükte olan bu kanuna göre plakalarının son hanesi 1 veya 2 olan araçlar pazartesi günü trafiğe çıkabilirler. 3 veya 4 olanlar salı, 5 veya 6 olanlar çarşamba, 7 veya 8 olanlar perşembe, 9 veya 0 olanlar ise cuma günü trafiğe çıkabilirler.

  Hayvanlar Çiftleşemez – ABD: California'da uygulanan bu kanuna göre okul ve kiliseye 500 metre yakında herhangi bir yerde hiçbir hayvan çiftleşemez.

  Yastık Silahtır – Almanya: Almanya´da evinize giren bir hırsıza, yastıkla vurmak ve bıçak saplamak arasında hiçbir fark yoktur. İkisinde de silahla bir insana saldırmış kabul ediliyorsunuz.

  PC Oyunlarının Yasaklanması – Yunanistan: İlk olarak 3 Eylül 2002 tarhinde yürürlüğe giren kanunda amaç, internet kafelerde çocukların bahis ve kumar içerikli oyunlardan uzak durması idi. Fakat zaman içerisinde hangi oyunun bu nitelikte olup da hangisinin olmadığını anlamak ve ayırt etmek güç olduğundan, 8 Aralık 2003 yılında bütün pc oyunları yasaklanmıştır.

  Tek Çocuk – Çin:1987 yılında yürürlüğe giren kanun, aşırı nüfusu dengelemek ve hatta azaltmak amacıyla konulmuştur. Bir çocuktan fazla çocuğa sahip olmak isteyen aileler ağır bir vergi ödemek zorunda bırakılmaktadırlar.
   


Sayfayı Paylaş