Dünyanın En Lüks Oteli

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Dünyanın En Lüks Oteli
  Dünyanın En Lüx Oteli Nerede
  Mardan palace oteli

  Dünyanın en lüks oteli Türkiye'de
  İngiltere’nin başkenti Londra'da, ‘turizmin oscarları’ olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'a göre Antalya'da bulunan Mardan Palace, ‘Dünyanın En İyi Lüks Oteli’, ‘Dünyanın En İyi Spa Oteli’ ve ‘Dünyanın En İyi Royal Suite’ si seçildi.

  Mimari yapısıyla Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi görünümünde tasarlanmış, Kız Kulesi ve Galata Köprüsü'nün benzerleriyle İstanbul'un mükemmel bir minyatürünü andıran 1.5 milyar dolar maliyetle yapılmıştır.

  Antalya'nın Kundu bölgesinde bulunan Mardan Palace Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından yaptırılmıştır.

  Dünyanın en lüks oteli, konsept değiştirdi
  Turizmde 1.3 milyar dolarlık yatırımla ses getiren Mardan Palace, yeni kurulan yönetim şirketiyle pazarlama taktiğini de değiştirdi.

  Mardan palace oteline genel bakış
  Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu AST 1989 Group'un, Türkiye'deki en önemli turizm yatırımı olan Mardan Palace Oteli, 180 bin metrekare alanda konumlandı ve İstanbul'un tarihi yapılarından esinlenilerek inşa edildi.

  Temeli 3.5 yıl önce atılan ve 23 Mayıs 2009'da pizmete açılan Mardan Palace, İstanbul Boğazı şeklinde tasarlanmış, 16 bin metrekarelik dünyanın en büyük otel açık yüzme havuzlarından birine sahip. Açık yüzme havuzunu çevreleyen Su Yolu'nda konukların ulaşımı, 'Sultan Gondolları' ile sağlanıyor.

  İstanbul Boğazı şeklindeki havuzda, Avrupa yakasını temsil eden kıyısındaki binalar Ortaköy ve Arnavutköy, Asya yakasındaki binalar ise Kuleli Askeri Lisesi ve klasik Türk evlerinin mimari özelliklerini taşıyor. Havuzun tam ortasında, Kızkulesi yer alıyor.

  7 katlı ana binanın her katında, farklı bir ülkenin mutfağından örneklerin sunulduğu restoranlar ve cafe-bar'lar yer alıyor. Otelde, dünyaca ünlü Klafs şirketi tarafından tasarlanan 7 bin 500 metrekare büyüklüğündeki SPA hizmet veriyor.

  1200 kişiye istihdam sağlayan otel, 4'ü kral dairesi 560 odası, ana restoranın yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden örnekler sunan toplam 11 restoran ve 11 cafe barı, nadide şarapların bulunduğu Şarap Mahzeni, 1200 kişilik ve 800 kişilik iki büyük balo salonuyla dikkat çekiyor.

  Lüks ve ihtişamlı tasarımlarıyla dikkat çeken otelde tekstilde Vakko Home, porselen takımlarında Hermes ve Narumi, banyo ve vücut ürünlerinde yine Hermes markaları kullanıldı.

  Özellikle gümüş çatal- kaşık- bıçak, cam ve porselen takımlarına 25 milyon Euro harcanan otelde oda fiyatları 400 euro ile 16 bin euro arasında değişiyor.

  Mardan palace otel resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Dünyanın En İyi Oteli mardan palace
   


Sayfayı Paylaş