Driver Nedir?Pc'ye Nasıl Tanıtılır/Resimli

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Haziran 2007 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Bu konuda Yardıma ihtiyacı olan arkdaşlar için hazırlıyorum bu anlatımı, Umarım Biraz Faydalı Olabiliriz.

  Driver Nedir?

  Bir donanımın pc ye tanıtılması için gerekli sistem dosyalarına driver denir,Ve hemen hemen her donanımın driveri vardır.

  Xp cıktından sonra çoğu driverler sorunları çözüldü,otomatik algılma özelliği konuldu çoğu kullanıcın işleride böylelikle Kolaylaştı.

  Her donanım driver istemez,Mesala bütün hddler,bazı ethernet kartları,mp4ler,monitörler vs.. pc ye takıldıgı zaman driver tanıtmanız gerekmez,ama software proğramları kurulabilir yardımcı olarak...Bu Proğramlar Driver Cd'siyle Olur Çoğunlukla

  Driver Tanıtımı Nasıl Yapılır?

  Öncelikle Pc mize Donanımızı takıyoruz,sonra yeni donanım bulundu diye bir uyarı alacaksınız saatin yanında.Bunu TıklayaDığınız Önünüze Bir Pencere Gelecek.Aşağıdaki Gibi,O donanımın Cdsini Bilgisayara Cd-Sürücüye Veya Dvd Sürücüye Takıyoruz,Aşağıdaki Adımları Takip Ediyoruz.Ben Örnek Olarak Tv Kartımı tanıtıyorum...

  Bu Seçeneği Seçtikden sonra Bilgisayarımızda var olan veya cd den tanıtım yapacağmız için Aşağıdaki Görüntüde olanları uyguluyoruz.

  Driverimiz Belli Bir Süre Aranarak Kurulum Tamamlanacaktır.Eğer Donanımınızı Taktığınızda Driver Kurulumunu Sonra Yapmak İstiyorsanız Aşağıdaki Adımları Takip Ediniz.

  Başlat/Bilgisayarım Sağı Tıklayıp Özellikler Diyoruz.

  Donanım/Aygıt Yöneticisi Seçenekleri Seçiyoruz...

  Tanıtmak istediğimiz Donanımın Üstünü Çift Tıklayarak İlk başta anlattığım uygulamaları yapıyoruz.

  Bazı Diver cdleri bu adımları takip etmeden, Cd yi takılıdıgında hem driveri hem soft proğramı kurar, Böylelikle uğraşmamış olursunuz, En güzel Örnek Ati Ekran Kartları sahibi olanlar bilir, Cd Sürüye Driver Cd si Takıldıgında bu iki işilemi kendi yapar.

  Ama malesef her cd de bu özellik olmadığı için merak eden driver konusunda acemi olan arkdaşlarımızı İçin umarım yararlı Olmuşuzdur.

  Sevgiler.
   


 2. serseri_aşık Well-Known Member

  ellerine sağlık oğuz abi güzeldi
   
 3. system Well-Known Member

  teşekkürler oğuz ellerine sağlıkalkış01
   

Sayfayı Paylaş