Dostluk Üzerine Söyleşi yazıları

Konusu 'Diğer Mesajlar' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 26 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Dostluk ve Daimi Yalnızlık Üzerine

  İnsan, doğarken yalnızdır ve çırılçıplak. Yalnızca kendisi vardır şu yalan dünyaya gelen kendisiyle. Ölürken de yalnızdır, ölür, yalnız başına kabrinde, dünya servetlerinin hİç birisini yanına alamadan toprağa kavuşur.

  Şu yalan dünyada, peki nedir bunda telaş, bunda çaba? Dünya servetleri, para, pul, mevki, şan ,şeref, kariyer, zevk ve sefa alemleri. Bunlar için kendini bilmezlikler, değer bilmez, onursuzca, gurursuzca, kula kulluk edişler nedir? Ne anlamı var bunların hiçbirisi bizler için kalıcı değil ise? Yalnızca bir kendini kandırmak oyunu oynamak değilmidir bunlara kanmak? Ve asıl dünya gerçeklerinden habersizce bir ömrü tamamlamak

  Dünya hayatı, bir güneşin şavkının vurup geçmesi gibidir can. Göz açıp kapatıncaya kadar geçiveren bir yalandır. Her şey, biz insanlar için, gerçek anlamda birer kandırmacadan başka bir şey değildir. Bakmak başka, oysa ki görmek çok daha başkadır bilirizki Baktığımızda gördüğümüz nedir sizce?

  Var olanların hepsi, yüce Allah'ın birer parçası, birer yansımasıdır. Ezelden ebede, yani öztürkçesiyle, geçmişten geleceğe, yaradılmamış olan ve hep baki olan yalnızca, yüce Allah'tır. Bakı kalacak olan da o yüce Allah'tır canlar Bizler birer fani beden ile bu dünyada kısacık bir ömrü taşırız, ve toprağa karışacağız günü geldiğinde.

  Baki kalan bu kubbede, bir hoş seda imiş derken, bu gerçekleri yaşayan bir çok insan, ömürlerinin son günlerinde, dünya hayatından ömrün sonunda, yalnızca, bir "hoş seda" dan başka bir şeyin kalmadıgını anlamış bizlerle de paylaşmışlardır.

  Bir hoş seda Nedir, nasıldır? İşte, sevginin, sevgiyle, saygıyla, şefkatle bakan, gören canların, dost sedasıdır o

  Hepimiz için, sevgi, saygı, şefkat ve güven ile temellenmiş gerçek sevgilerle taçlanan gerçek dostlukları, gönüldostluklarını diliyorum yüce Allah'tan

  Sevgi ve saygılarımla
   


Sayfayı Paylaş