Doksanlar Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Konusu 'Diziler' forumundadır ve ot-gu tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Doksanlar Dizi Oyuncuları ve Oynadığı Karakterler

  Atv'nin yeni dizisi 'Doksanlar', sokakda oynayan son çocukların 90'lı yıllara olan özlemleri için ekranlarda. Ünlü isimlerden oluşan dizide kim hangi rolde? tanıyalım;

  [​IMG]

  Arif Erkin rolü Mustafa Tuncay
  Geleneksel bir aile reisi.. Nuri ve Bekir Tunay kardeşlerin babası. Dediğim dedik, ailede sözü geçen, oğullarına karşı katı ama torunlarına karşı yumuşak sevecen bir dede.

  S. Yener Ekşioğlu rolü Sevinç Tuncay
  Bekir'in karısı. Hayatını ailesine, çocuklarına adamış bir ev hanımı. Feminist hareketin etkisinde, Bekir'le mücadele ediyor. Artık çalışan bir kadın olmak istiyor.

  Erkan Köse rolü Patlak Emin
  Mahallede kim, ne yapıyor, nereye gidiyor, parayı nerden buluyor hepsi Emin'in derdi! Bütün gün bakkal önünde mahalleli hakkında yorumlar yapıyor.

  Renan Bilek rolü Bekir Tuncay

  Küçük kardeş, Sevinç ile 20 yıldır evli. Özlem ve Zeynep'in babası. Mahallede iyi niyeti, prensipli duruşuyla sevilen sayılan bir memur. Abisi Nuri'nin para hırsı ve düzen adamı kimliğiyle barışamıyor. Birkaç yıldır abisiyle küs.

  Ümit Erdim rolü Mustafa Tuncay

  Nuri'nin büyük oğlu. Babasının yanında çalışıyor. Tuğba ile sözlü, yakında nişanları var. Baba baskısından sıkılmış, başka bir iş yapmak istiyor ama bunu babasına söyleyecek cesareti yok.

  Esra Dermancıoğlu rolü Şükran Tuncay
  Nuri'nin karısı. Mahallenin en havalı kadını. Kocası Nuri'nin müsaade ettiği kadar lüksü sever. En büyük hedefi Papatyalar'dan biri olmak. Mahalledeki lakabı Papatya Şükran. Oğlunun nişanlısı Tuğba ile hiç anlaşamıyor.

  Derya Şensoy rolü Tuğba Karaman
  Mustafa'nın sözlüsü, yakında nişanları var. Kayınvalidesi Şükran'la sürekli bir rekabet halinde. Sözünü geçirebilmek için hep Mustafa'yı yüzük atmakla tehdit ediyor. Kayınvalidesiyle aynı binada oturmamak için mücadele veriyor. O da lüks ve gösteriş meraklısı, dominant bir kız.

  Deniz Oral rolü Nuri Tuncay

  Bekir'in abisi, 1980'lerin yeni zenginlerinden, sonradan görme bir müteahhit. Para kazanma hırsı yüzünden en başta kardeşiyle arası bozulmuş. Oğulları Mustafa ve Emre'nin de kendisi gibi olması için büyük baskı yapıyor. Itiraf etmese de en büyük üzüntüsü kardeşinin kendisine küs olması.
   


Sayfayı Paylaş