Doğuş, yurtdışındaki yatırımları askıya aldı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Bölgesel güç olmak için gözünü yurtdışına diken Doğuş Otomotiv, yeni yatırım planlarını şimdilik askıya aldı. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, başladıkları yatırımlara devam ettiklerini, ancak yeni planlanan projeleri askıya aldıklarını söyledi..

  [​IMG]


  Acar, "Mevcut yatırımlara devam ediyoruz. Yeni yatırım planı yapmıyoruz. Krone, Meiller devam ediyor. Zaten Meiller üretime geçti. İsviçre'deki showroom'un inşaatı devam ediyor. Onun dışında kendi şirketlerimizle ilgili yaptığımız yatırımlar devam ediyor" dedi.

  Mısır'da VW ticari araçların satış ve satış sonrası faaliyetlerini üstlenen Doğuş Otomotiv, bunun yanı sıra Kuzey Afrika, Amerika gibi ülkelerde bazı markaların distribütörlüğünü almayı planlıyordu. Şirket 1 yılı aşkın bir süredir Audi markasının ABD'deki operasyonları için Almanya merkezle görüşüyordu. Doğuş Otomotiv ayrıca ikinci el markası DOD'la Bulgaristan'a girmeyi hedefliyordu. Acar, finansal krize rağmen otomotiv pazarıyla ilgili bir revizyona gitmediklerini ve pazarın bu yıl 575 bin 600 bin adet seviyesinde gerçekleşeceğini ifade etti.
  20.10.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş