Doğuş otomotiv, Esenyurt Porsche Showroomu açtı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Doğuş Otomotiv ve Doğuş Oto
  Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, ekonomik krizin 2009 yılının bu ilk günlerinde etkisini tüm dünyada hissettirdiğini belirterek, ekonomik ortamın böylesine çalkantılı olduğu bir dönemde Esenyurt Porsche Showroom'u açarak geleceğe dönük bir yatırıma imza atmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

  [​IMG]

  Doğuş Oto Esenyurt Porsche Showroom'un açılış töreninde konuşan Acar, böyle önemli bir yatırımı, Doğuş Otomotiv'in 15'inci kuruluş yılında ve Porsche ile işbirliğinin 13. yılında hayata geçirmiş olduklarına dikkati çekti. Uzun vadeli düşündüklerini ve yarını inşa etmek için çalıştıklarını belirten Acar, "Hepimizin de yakından takip ettiği gibi ekonomik kriz, 2009 yılının bu ilk günlerinde etkisini tüm dünyada hissettiriyor. Ekonomik ortamın böylesine çalkantılı olduğu bir dönemde, geleceğe dönük böyle bir yatırıma imza atmaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. Acar, ekonominin lokomotifi otomotiv sektörü için bu gibi yatırımların sürekliliğinin toplumsal moral ve büyüme için yegane katkı olduğunu dile getirdi.

  Porsche'un ilk dizel aracı

  Bölgede satış ve servis ağını kurduktan sonra artık Türkiye'de Porsche'un bir başka önemli adım atmasının zamanının geldiğini belirten Steckel, konuşmasına şöyle devam etti: "Bugün, hem servis hem de satış işlevlerini bünyesinde barındıran İstanbul'daki ilk Porsche tesisinin açılışını kutluyoruz. Belirsiz ekonomik duruma ve otomotiv sanayisindeki en son gelişmelere karşın Porsche, bölgedeki varlığını geliştiriyor.

  Cayenne Dizel ile Porsche, Cayenne modelini yeniliyor. Porsche'un sunduğu ilk dizel motorlu araç olacak. V6 sıkıştırmalı ateşlemeli motor, 3,0 litre kübik kapasiteye sahip ve 249 beygir güç üretiyor. Üstün yakıt ekonomisiyle 100 kilometrede ortalama 9,3 litrelik dizel yakıt tüketimi, yeni Cayenne'in 100 litrelik yakıt deposuyla bin kilometre mesafe katedebiliyorsunuz.."
  02.03.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş