Doğal Hayatı Koruma Derneğinin Kuruluş Amacı ve Görevleri

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 12 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Doğal Hayatı Koruma Derneğinin Amacı ve Görevleri
  Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin Kuruluş Amacı ve Görevleri

  Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin amacı Türkiye'nin olağanüstü zengin bitki ve hayvan türleri ile bunların doğal yaşam alanlarının değerinin farkına varılması, koruma altına alınmasıdır.

  DHKD bu amaçla koruma projeleri yürütmekte; ilgili yasaların uygulanabilmesi için lobi faaliyetleri sürdürmekte; kamuoyu, yerel/merkezi yöneticiler ve şirketlerle işbirliği yapmaktadır. DHKD Türkiye'nin biyolojik çeşitliliğini koruma sorumluluğunun iş dünyası, resmi kurumlar, bireyler ve genel kamuoyu tarafından paylaşılması gerektiğine inanmaktadır.

  Bu bağlamda da tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına ağırlık vererek toplumun her kesiminden aktif katılım beklemektedir.

  Doğal Hayatı Koruma Derneği
  kar amacı gütmeyen, partiler üstü politika yürüten ve hiçbir grup ya da örgüte bağlı olmayan, merkezi İstanbul'da bulunan, gönüllü bir kuruluştur.

  Derneğimiz, Türkiye genelinde su kaynakları ve sulakalanlar, deniz ve kıyılar,ormanlar ve biyolojik çeşitliliğin korunmasını amaçlayan projeler yürütmektedir.

  Bizler doğal kaynakların sürdürülebilir kalkınma anlayışı çerçevesinde korunması ve kullanılması hedefini benimsiyor, bu amaçla bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yapıyoruz.

  Performans görevi Coğrafya 12.Sınıf Lise 4.Sınıf
   


 2. ahmet Guest

  doğal hayatı koruma ile ilgili kuruluşlar
   
 3. ahmet Guest

  doğal hayatı koruma ile ilgili kuruluşlar
   

Sayfayı Paylaş