Doblo, yenisi Amerika eskisi Rusyaya

Konusu 'Fiat' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yenisi Amerika eskisi Rusya'ya
  TOFAŞ'ın Bursa fabrikasında 400 milyon Euro'luk yatırımla tamemen baştan aşağıya yenilenen Doblo, şubat ayıyla birlikte Avrupa pazarlarında kademeli olarak satışa sunulacak. 2012 yılından itibaren Amerika'ya da ihraç edilmesi planlanan yeni Doblo'nun resmi tanıtımı dün gerçekleştti. Fikri mülkiyet hakları Minicargo projesinde olduğu gibi Tofaş’a ait olan ve yıllık 1 milyar Euro'luk ihracatı garanti altında olan yeni Doblo, satışa sunulmayı beklerken mevcut Doblo'nun üretimine de devam edileceği açıklandı.

  [​IMG]

  İki nesil birarada
  Tofaş CEO’su Ali Pandır, 2010 yılının şubat ayında Türkiye'de satışa sunulacak yeni Doblo’nun yanı sıra gücünü ve etkinliğini pazar başarısıyla kanıtlamış mevcut Doblo'nun da 2010 yılı sonuna kadar üretim ve satışına devam edileceğini söyledi. Pandır, "Bununla birlikte Avrupa pazarlarında yeni Fiat Doblo’nun versiyonlarının kademeli olarak girmesi dolayısıyla Temmuz ayına kadar mevcut modelin ihracatı bu pazarlara da devam edecek. Sonrasında mevcut Fiat Doblo modelimizin ihracatı şimdilik sadece Rusya’ya olacak biçimde sürecektir" diye konuştu.

  Start&stop özelliği
  Yeni ve modern hatlara sahip tasarımıyla dikkat çekmeyi başaran yine Doblo, hem profilinde hem de arka bölümdeki evrimsel değişikliklere ek olarak karakterini belirleyen yeni yüz tasarımıyla da fark yaratıyor. Gövdesiyle bütünleşen tamponları, yeni tip büyük ızgara ile bombeli kaput tasarımı ile dikkat çeken yeni model, 'Sınıfının en iyisi' hedefiyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Fiat Doblo, ilk etapta biri benzinli ve üçü dizel olmak üzere toplam dört motor seçeneğiyle üretilecek. Motor yelpazesinin tek benzinli motor seçeneğini oluşturan 1.4 litre 95 HP’lik benzinli güç ünitesi dışında Multijet teknolojili 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik turbo dizel motorlar görev yapacak. Yeni Fiat Doblo’nun motorları otomobil rölantideyken motoru da durduran Start&Stop (Çalıştır&Durdur) mekanizmasıyla da alınabilecek. Bu teknoloji ile donatılan Doblo versiyonları şehir içinde %10’a varan yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salınımı değerleri sunacak.
  17.11.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş