Disktective

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. KaRaHaN Well-Known Member


  Sabit diskinde yer sıkıntısı çekenler için güzel bir yazılım inceledik. Dosya boyutu bir megabyte bile olmayan Disktective ile diskinizde neler yapabilirsiniz?

  Program, sabit diskinizde hangi klasörün ne kadar yer kapladığını grafiklerle size sunuyor. Bu uygulama sayesinde, sabit diskinde sistemin daha hızlı çalışması için yeterli boş alanı kalmayan kullanıcılar, boş alan yaratmak için daha kolay ve hızlı karar verebilirler. Hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Bir sabit disk sürücüsünü açıp "Acaba hangi klasörleri silsem de yer açsam?" diye sorduğumuz olmuştur kendimize. Disktective, bu soruya yanıt verme sürecinizi hız kazandıracak.
  [​IMG]
  DOWNLOAD

  [​IMG]

  Kurulum
  Başlığa kurulum dedik ama programın kurulum ile alakası yok. SDN Download sayfasına eklediğimiz bu programı indirdikten hemen sonra çalıştırmaya başlayabiliyorsunuz.

  Kullanımı
  İndirdiğiniz klasörün içindeki "disktective.exe" dosyasını çalıştırdıktan sonra size taramak istediği sürücüyü soracaktır. Aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşacaksınız. Buradan bir sürücü (C:, D: gibi) seçerek "Tamam" butonuna tıklayın.

  [​IMG]
  Yazılımı çalıştırdıktan sonra sadece incelemek
  istediğiniz sürücüyü seçin ve gerisini ona bırakın.


  Yazılım, sizin "Tamam" komutunuzdan hemen sonra deli gibi çalışmaya başlayacak ve kısa süre içerisinde seçim yaptığınız diskteki tarama işlemini bitirerek size pasta eşliğinde sonuçları sunacaktır.

  İpucu
  :: Söz konusu görseller sadece seçtiğiniz sürücünün kök dizini için değildir. Alt klasörlere de tıkladığınız zaman sağ taraftaki pastanın değiştiğini göreceksiniz.


  [​IMG]

  :: Tarama yaptıktan sonra elde ettiğiniz sonuçları kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yazılımdaki araç çubuğunu kullanmanız yeterli. Kaydettiğiniz bu dosyayı daha sonra aynı yazılımla açabiliyorsunuz.

  Programın künyesi
  Adı: Disktective
  Web sayfası: Freebyte
  Dosya boyutu: 467 KB
  Dil: İngilizce
  Fiyat: Ücretsiz
   


Sayfayı Paylaş