Diş Eti Hastalıkları

Konusu 'Diş Sağlığı' forumundadır ve elif tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Diş Eti Hastalıkları Bitkisel Tedavi
  Diş eti hastalıklarında diş etleri için önerilen kürler. Diş eti hastalıklarına periodontal adı da verilmektedir. Bu hastalıklar genel olarak diş ve diş etlerini destekleyen dokuları etkileyen iltihablı hastalıklardan ibarettir. Yetişkinlerde genel olarak diş kayıplarının % 70’e yakını periodontal hastalıklar yüzünden kayıp etmektedir. Bu hastalıkları erken teşhis ederek diş kayıplarını en aza indirebilirsiniz.

  Diş eti bakımsızlıkları genel olarak diş ve diş etlerine bakımsızlıktan beslenmeden kaynaklanmaktadır. Diş eti hastalıkları ilerlediğinde bu dişlerin çekilme zamanı gelmektedir. Diş etleri çekilebilir.

  Yaklaşık olarak 1-2 kaşık kadar papatyayı kısık bir ateşte bir bardak suyla 5-6 dakika süre kaynatın. Bu işlemin ardından biraz ılıması için bekletin. Daha sonra oluşturduğumuz bitkisel formülümüz ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Bu işlemi diş eti çekilmesi bitene kadar tekrarlayın. Bu tarif ile diş eti çekilmelerinizin önüne geçtiğiniz gibi ağız içinde oluşabilecek yaralara ve mikroplara karşı bitkisel bir önlem almış oluyorsunuz. Bu bitkisel çözümü gargara yaparak ağız yaralarınızı da önleyebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş