Dinazor Efsanesi

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Dinozorlar Hakkında Efsaneler Dinazor Efsanesi
  Bilinen dinazor efsaneleri, Tarih Öncesinin Efsane Canlıları Dinozorlar, en ilginç dinazor efsaneleri, en korkunç dinazor efsaneleri, Safkangalların Efsanesi Dinazor, dinazorlar efsanesi geri dönüyor,
  [​IMG]

  Uçan sürüngenler dinozordu.
  Pterosaurus adıyla bilinen uçan sürüngenler dinozorlarla birlikte ortaya çıktılar ve onların hemen ardından yokoldular. En büyükleri ufak bir uçak kadar büyüktü. Her ne kadar çok yakın akraba olsalar da bu canlılar da dinozor değillerdi.

  İnsanlar ve dinozorlar aynı zamanlarda yaşadı.
  Dinazorlar ve insanlar sadece kitaplarda, filmlerde ve çizgi filmlerde beraber yaşadılar. Son dinozor 65 milyon yıl önce ortadan kalktı. Bunun yanında bilinen en yaşlı insan fosilinin ise sadece 6 milyon yaşında olduğu biliniyor.

  Tarih öncesindeki bütün kara sürüngenleri dinozordu.
  Karada yaşayan sürüngenlerin boyları, ilk dinozor 230 milyon yıl önce evrim geçirene kadar, 5 metreye ulaşıyordu. Kökleri 250 milyon yıl öncesine kadar dayanan bazı sürüngenler, dinozorlar ile ortak özelliklere sahip olmalarına rağmen aslında gerçekten dinozor değillerdi.

  Dinozorların soyu 65 milyon yıl önce tükendi.
  Kuşlar yaklaşık 150 milyon yıl önce evrimleştiler. Çoğu uzman, kuşların ufak dinozorlardan evrimleştiğine inanıyor bu da kuşların dinozor familyasında yer aldığını gösteriyor. Kuşlar da dinozorlar kadar çarpışmadan etkilendi fakat daha sonra nüfusları tekrar normal seviyelere ulaştı.

  Suda yaşayan sürüngenler de dinozordu.
  Suda yaşayan birçok sürüngen dinozor çağında evrimleşti ancak bilindiği gibi dinozorlar kara canlılarıydılar. Aynen timsahlarda olduğu gibi suda yaşayan sürüngenler de dinozorlara çok benzer özellikler sergilerlerdi fakat dinozor değillerdi.

  Dinozorlar başarılı bir evrim geçiremedikleri için yokoldular
  Dinozorların 150 milyon yıl yaşamış olması onların başarısız olduğunu göstermiyor. Hominidler, sadece 6 milyon yıl yaşadılar ve aslında Homo sapienlerin kökü de 200.000 yıldan daha öteye gitmiyor. Dinozorlar diğer canlılara göre kat ve kat daha uzun süre yaşamış olmalalarına rağmen görünen o ki meteorun gazabından kurtulamamşlar.
   


Sayfayı Paylaş