Dikkat Facebook Hayatınızı Arşivliyor!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 4 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Bu sosyal ağlar facebook , twitter, msn, google verdiğimiz yada kendilerinin alabildiği tüm bilgileri topluyorlar. Bunlara son örnek haberimizdeki facebook'tan geldi. Facebook'un konumunuzu, etkinliklerinizi ve daha fazlasınıayrıntılı bir dosyada sakladığı ortaya çıktı. Avrupa gizlilikyasalarıgereğince, kıtadaki Facebook arkadaşları, tam Facebook günlüklerini talep edebiliyorlar.

  Europe vs. Facebook adlı web sitesinde yer alan Facebook dosyalarından bir tanesi, 2007'den beri etkin olan bir kullanıcının 780 sayfalık bir günlüğe sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bu dosyanın içinde ise düşündüğünüzden çok daha fazlası olabilir. Dosya, herkese açık profilinizdegörünen bilgiler dışında eğer verdiyseniz kredi kartı numaralarınız ve fazlası var.

  Dolayısıyla Facebook dosyanız, herhangi bir dava açılması durumunda size karşı olarak kullanılabilir. İşte dosyada ortayaçıkan bilgilerden sadece bazıları:

  - Kabul ettiğiniz ve reddettiğiniz arkadaşlık istekleri. - Kimleri dürttüğünüz, kimleri geri dürttüğünüz. - Nerede olduğunuz, IP adresleriniz. - Davet etildiğiniz, katıldığınız etkinlikler. - Sohbet ettiğiniz kişiler. Sildiğiniz mesajlar.
   


Sayfayı Paylaş