Dijital kompakt fotoğraf makineleri

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Casıo EX-FC100

  [​IMG]
  Casio bir ilke daha imza atıyor,dünyanın en hızlı kompakt makinesini fotoğraf severlerin hizmetine sunuyor.
  Casıo EX-FC100 ile son sürat giden bir yarış otomobilinin bile fotoğrafını çok net bir şekilde çekebilecekmişiz,CMOS sensörü sayesinde bu makine 1 saniyede 6 megapiksellik 30 kareyi çekebilmekteymiş,hay maşallah diyorum:),video çekimlerinde ise bu rakam saniyede 210,420 ve hatta 1.000 kareye kadar çıkabiliyor,evet arkadaşlar makinenin özellikleri güzellikleri saymakla bitmiyor,tabi bu özelliğin ve güzelliğin birde değeri var makinemiz sadece 700tl.

  Özellikleri
  Çözünürlük 10.29 Mpixel
  Sensör boyutları 1/2.3-inch
  Sensör tipi CMOSOptik Zoom
  EvetGeniş açı zoom (mm) 37
  Tele zoom (mm) 185
  Dijital zoom Evet
  Otomatik odaklama Evet
  Manuel odaklanuel odaklama Evet
  EvetVideo çekimi Evet
  Elektronik vizör yok
  LCD ekran boyutları 2.7
   


 2. pult Well-Known Member

  Fujifilm FinePix F200 EXR

  [​IMG]
  Çok yeni bir model'de fujifilmden,Fujifilm FinePix F200 EXR bildiğimiz kompakt makinelerden biraz daha işi ileriye taşıyarak makine üzerinden HDR yapılmasına olanak tanıyan bir küçük yazılımla geliyor,hay maşallah diyorum.
  Fujifilm F200EXR fotoğraf makinesi oldukça sağlam gövde yapısıyla ve 175 gram ağırlığıyla kullanıcının eline dengeli bir şekilde oturuyor. F200EXR modelinde bariz bir grip bölümü bulunmuyor ve kameranın ön yüzü oldukça sade çizgilere sahip. Flaşın deklanşörün hemen yanında konumlandırılmış olması kullanıcının parmağının flaş ışığını kazara engellemesi riskini doğuruyor. Ön yüzde flaşın altında küçük bir çıkıntı veya bir kenarlık bu riski ortadan kaldırabilirdi,o kadar kusur kadı kızındada olur:).
  Açma/Kapama tuşuna bastıktan sonra 5x optik zum objektifinin açılarak normal konumunu alması yaklaşık bir iki saniye zaman alıyor. 3 inç (7.6 cm) büyüklüğündeki LCD ekran menüsünde kullanılan yumuşak renk tonlarıyla kaliteli bir görüntü sunuyor. LCD ekran ayrıca geniş bir görüş açısı da sunuyor. Arka yüzdeki çoklu kontrol butonu tüm ayar seçenekleri üzerinde rahat ve seri bir dolaşım sağlıyor ve genel mod kadranı Fujifilm FinePix F200 EXR dijital kameranın içlerinde EXR seçeneğinin de bulunduğu başlıca çekim programlarına direkt erişim sağlıyor.
  EXR çekim programı ile kameranın yeni sensörünün sunduğu tüm olanaklara ulaşabiliyorsunuz. Çekimlerde kameranın sensörünü çeşitli şekillerde kullanmak mümkün ve bu durum fotoğraf çeken kişinin sensöre öncelikler tanımasını sağlıyor. Örneğin, eğer çekim ve ışık koşulları ideal ise kameranın 12 megapiksel çözünürlüğü kullanılabiliyor.
  Kullanım özellikleri açısından Fujifilm FinePix F200EXR kamera dolaysız bir yapıya sahip. Kameranın popüler tasarım çizgilerine rağmen pek çok sayıda çekim olanağı mevcut. Fujifilm FinePix F200 EXR dijital fotoğraf makinesi P/M çekim modları ile yaratıcı çekimler yapmak isteyen fotoğrafseverlere birçok otomatik ve manuel fonksiyon sağlıyor, M çekim modu çekim hızı öncelikli olduğu gibi diyafram öncelikli çekime de olanak tanıyor. Kameranın diyafram değer aralığı biraz kısıtlı ve sadece minimum veya maksimum değerler sunuyor. Ayrıca Fujifilm F200EXR dijital kamera duruma uygun çeşitli hazır çekim programları da sunuyor.
   
 3. pult Well-Known Member

  BenQ DC T850

  [​IMG]
  BenQ, DC T850 ile 8 Megapiksel çözünürlük sunan, siyah veya kırmızı çelik kasaya sahip bir dijital fotoğraf makinesini tanıtıyor. Kullanıcı kamerayı 3 inçlik ekranı üzerinden ister parmağıyla ister verilen kalem ile kontrol edebiliyor.

  Kamera fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran 30 farklı motif programı sunuyor. Mesela kamera Smile-Catch özelliği sayesinde resimdeki tüm kişiler gülümsediği anda fotoğraf çekebiliyor. Faca-Tracking özelliği ile resimde en fazla dokuz yüzü tanıyıp bunlara odaklanıyor. Kalem ile kullanıcılar resimleri boyayabiliyor ve isimlendirebiliyor. Entegre resim düzenleme programı ile fotoğraflar çerçeve veya konuşma baloncukları ile süslenebiliyor.

  Cihazın video kayıt özelliği de var ve bunları MPEG4 formatında kaydediyor. Resim kesitini büyütmek için 3x optik zum ve 5x dijital zum kullanıma sunulmuş. 3 MB'lık dâhili hafıza SD ve SDHC kartlar ile 16 GB'a kadar genişletilebiliyor.

  Şu sıralar fiyatı biraz düşen makinenin fiyatı 250$
   
 4. pult Well-Known Member

  Pentax Optio E70L


  [​IMG]

  Pentax Optio E70L fotoğraf makinesi
  Pentax Optio E70L dijital kamera 10.1 megapiksel çözünürlüklü CCD sensörü ve3x optik zum yakınlaştırma yapabilen 32 - 96 mm objektifi ile gayet iyi bir fiyat/performans grafiği çiziyor. Pentax E70L dijital kameranın 2 adet AA tip veya Lityum İyon pil ile çalışabilmesi kullanıcı açısından büyük kolaylık getiriyor.

  Pentax E70L satış fiyatı & piyasaya çıkış tarihi
  Pentax Optio E70L çeşitli otomatik çekim modları ve hem AA tip ve hem de Lityum İyon pillerle çalışabilmesi ile dijital fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için ideal bir dijital kamera. Yeni Pentax Optio E70L dijital fotoğraf makinesinin siyah gövde rengi ile 2009 Şubat ayı sonlarına doğru piyasalara sunulması bekleniyor.
  Pentax Optio E70L özellikleri
  10.1 megapiksel CCD sensör
  3x optik zum, 32-96mm f/2.9-5.3 lens
  6 cm (2.4 inç) TFT ekran
  AUTO otomatik çekim modu ve sahne modları
  Video ve ses kayıt
  11MB dâhili hafıza
  ISO 80 - ISO 6400 ışık hassasiyeti
  Yüz Tanıma AF & AE fonksiyonu ile 10 kişiye kadar insan yüzünü tanıyabilme
  Gülücük Tespit modu
  Kompakt ve ergonomik gövde
  Boyutlar: 93.5 x 60.5 x 26 mm
  Ağırlık: 175 gram (piller dâhil çekime hazır durumda)
   
 5. pult Well-Known Member

  Panasonic Lumix DMC FX150

  [​IMG]
  Yüksek çözünürlük, Panasonic LUMIX FX150 gibi kompakt bir kameraya ne kazandırır? Çok fazla şey katmaz, aslına bakarsanız yüksek çözünürlük bu tip bir fotoğraf makinesi ile çekeceğiniz fotoğrafların % 99'unda gereksizdir ve aynı zamanda görüntü kalitesine olumlu hiçbir katkı da sağlamaz. Yine de, 14 megapiksel kulağa hiç kötü gelmiyor ve belki de boyunlarında ağır ve büyük bir dijital SLR kamera ile gösteriş yapmaktansa ceplerinde yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf makinesi taşımak kullanıcılar açısından daha tatmin edici olabilir. İtiraf etmeliyim ki bu oldukça garip bir prosedür; kaliteyi hedefleyen dijital SLR fotoğraf makineleri pazarlama açısından kötüye kullanılmıyorlar, aksine yüksek kalitede ürünler olarak nitelendiriliyorlar. Panasonic LUMIX G1 modelini örnek alırsak, standart olarak 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan bir sistem fotoğraf makinesi görüyoruz. FX150 fotoğraf makinesini bunun yanına koyarsanız satıcılar açısından çözünürlük masalını açıklamak gerçek manada bir problem oluşturacaktır.

  Son derece kullanıcı dostu bir Panasonic fotoğraf makinesi
  Şu ifadem biraz olumsuz görünebilir ancak çözünürlüğün böylesine yüksek seviyeye çıkarılmasının sadece pazarlamaya yönelik bir stratejiden başka bir nedeni olduğunu görmüyorum. Bunun haricinde geriye hoş bir tasarıma ve kolay kullanım özellilerine sahip olan kompakt bir fotoğraf makinesi kalıyor. Geçtiğimiz birkaç sene içerisinde Panasonic LUMIX ürün serisi eşsiz bir popülarite kazandı ve bu durum Panasonic gibi temeli fotoğraf geleneğine dayanmayan bir firma için şaşırtıcı bir başarıdır. Veya "başarıydı" diyelim çünkü fotoğrafçılık, Panasonic'in göze çarpar hale gelmesinde rol oynayan kalemlerden biri gibi görünüyor.

  Panasonic Lumix FX150 - Kolay ve rahat kullanım
  Panasonic LUMIX FX150 dijital fotoğraf makinesi ile pratikte çekimler yapmak keyifli bir deneyimdi. Cihaz; kullanımı kolay, kompakt yapısıyla cepte veya en küçük çantalarda bile taşınabilecek kadar hafif ve küçük boyutlara sahip. Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir fotoğraf makinesi. Kullanımı kolay ve sade bir yapıda. Pek çok otomatik çekim programı fotoğrafçılığı olması gerektiği gibi basit hale getiriyor. Etkin iA çekim modu olayları bir adım daha ileriye taşıyor, bu sayede fotoğraf çekmek için fotoğrafseverlerin sadece kompozisyonu oluşturmaları ve deklanşöre basmaları yeterli oluyor.

  Panasonic Lumix FX150 ISO değerleri
  Teknik testler Panasonic FX150 modelinde geliştirilmesi gereken bazı noktalar olduğuna işaret ediyor. Bunlardan ilki, son derece yüksek çözünürlük seviyesinden dolayı pek de beklenmedik olmayan ve ISO 400 değerinden itibaren hemen göze çarpmaya başlayan noise etkisi. Bu konuda güvenli alan ISO 100 ile ISO 400 arası ve bu dinamik alan için de geçerli. Bu da hemen açıkça ortaya koyuyor ki bir yanda dikkate değer derecede yüksek bir çözünürlüğe sahip olurken öte yandan da noise kalitesi ve dinamik alan konusunda da fedakârlık yapmak zorunda kalıyorsunuz. Etkili görüntü sabitleme sistemi iyi ışıklandırılmış ortamlarda yüksek ISO değerlerini kullanmak zorunda olmadan fotoğraf çekmenizi sağlıyor. Bu arada kameranın menüsünde maksimum ISO değerini belirleyebiliyorsunuz. Bunlara ek olarak, objektif renk sapması konusunda sıkıntı yaşamakla beraber bunun haricinde harika bir performans ortaya koyuyor.
   
 6. pult Well-Known Member

  Ricoh CX2


  [​IMG]
  Bir üretici vardır meşhur Ricoh,benim her zaman fotoğrafçılık adına önünde saygıyla eğileceğim bir firmadır,sessiz sedasız ve harika işler yapmıştır Ricoh,şu son günlerde eski ihtişamına dönmek ister gibi bir silkinme seziyorum bunuda başaracak gibi,CX2 bunun ilk kanıtlarından biri.
  Ricoh CX2 dijital fotoğraf makinesi 10.7x optik zum yeteneği ile geniş açıdan telefotoya kadar oldukça geniş çekim esneklikleri sunuyor. Ricoh CX2 saniyede yaklaşık 5 kareye ulaşan seri çekim hızı ile hiçbir anın kaçırılmamasını sağlıyor. Ricoh CX2 fotoğraf makinesi Pre-AF ve Sürekli AF gibi fonksiyonların yanı sıra yeni eklenen Yüksek Kontrast Siyah&Beyaz modu ve Minyatür Modu ile kullanıcıları yaratıcı çekimler konusunda teşvik ediyor.
  Ricoh CX2 10.7x optik zum
  Ricoh CX2 fotoğraf makinesi sadece 29.4mm inceliğindeki kompakt gövdesinde 28-300mm odak uzaklık değerlerine sahip geniş açılı 10.7x optik zum objektifi ile yakın çekimlerden telefoto fotoğraflara kadar son derece esnek çekim olanakları sunuyor. Ricoh'a özgü orijinal lens sistemi sayesinde 29.4mm gibi ince bir gövdeye 10.7x zum yeteneğine sahip bir objektif yerleştirilebilmiş.
  Ricoh CX2 geliştirilmiş seri çekim hızı sayesinde maksimum çözünürlükte saniyede 5 kare hıza ulaşan bir performans ile seri çekim yapabiliyor. Ricoh CX2 dijital fotoğraf makinesi ultra seri çekim modunda deklanşöre basıldıktan sonra bir saniye kadar bir süre geçtikten sonra 120 fotoğraf (120 kare/sn) ya da deklanşöre basıldıktan iki saniye sonra 120 fotoğraf (60 kare/sn) çekebiliyor.
  Ricoh CX2 fotoğraf makinesi Smooth Imaging Engine IV görüntü işlemcisi ve yüksek hızda bir CMOS görüntü sensörüne sahip. Bu iki özelliğin bir araya gelmesi ile yüksek çözünürlükte üstün görüntü kalitesinde ve düşük noise değerlerine sahip fotoğraflar çekilebiliyor.
  Yeni Ricoh CX2 dijital fotoğraf makinesi adından da anlaşılabileceği gibi Yüksek Kontrast Siyah&Beyaz modu ile normal siyah beyaz çekimlere kıyasla daha yüksek kontrastlı çekimlere olanak tanıyor. Minyatür Modu ise görüntülerin üst ve alt kısımlarını flu olarak kaydediyor ve böylece fotoğraflarda özel bir etki elde edilmesini sağlıyor.
  CX2 dijital fotoğraf makinesi çekim sırasında insan yüzleri bulunduğunu tespit ettiğinde netleme, pozlama ve beyaz dengesi ayarlarını otomatik olarak en uygun değerlere getiriyor. Daha önceki modellerle kıyaslandığında algılama hızının ve algılanan yüz sayının geliştirildiği görülüyor. Cihaz sekiz kişiye insan yüzünü algılayabiliyor. Yakın mesafeli çekimlerde kamera otomatik olarak makro çekim moduna geçiyor ve böylece yakın çekim fotoğraflar özel olarak mod değiştirmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebiliyor.

  CX2 çok yakında 350 Avro gibi bir fiyata raflardaki yerini alacak.
   
 7. ot-gu Genel Sorumlu

  Ricoh adını yeni duyuyorum ama gerçekten kaliteli duruyor, saniyedeki çekim hızıda gayet başarılı tpx
   
 8. pult Well-Known Member

  Analog dönemlerin kıralıdır Ricoh,eski fotoğrafçıların olmazsa olmazlarındandı bir zamanlar,benimde vardı dünyanın parasıydı o zamanlar şimdi bit pazarına düşmüşler:)
   
 9. pult Well-Known Member

  General-Imaging E1240


  [​IMG]
  General electirc 2007 yılında dijital kamera olayına el attı,ucuz ve kaliteli sloganını ve alışıldık marka adını arkasına alan GE aceleyle 10 adet farklı modelde kompakt ve slr-like makineyi piyasaya sundu,gayet standart özellikte ve uygun fiyatlı GE markalı bu makineler piyasada tutack imajı veriyor,hayırlısı diyorum ve GE'ğe bu zorlu ve çetin yolda başarılar diliyorum:)

  Marka General-Imaging
  Model E1240
  Çözünürlük 12.50 Mpixel
  Maksimum çözünürlük 4032x3024
  Minimum çözünürlük 640x480
  Sensör boyutları 1/1.7-inch
  Sensör tipi CCD
  Optik Zoom Evet
   
 10. pult Well-Known Member

  Sony CyberShot WX1

  [​IMG]

  Sony CyberShot WX1 dijital kamera daha kompakt boyutlarda ileri teknoloji arayışında olan fotoğrafseverlere yönelik olarak tasarlanmış. 10.2 megapiksel çözünürlüklü DSC-WX1 dijital kameranın 2.7 inç büyüklüğünde Clear Photo LCD Plus ekranı bulunuyor ve sadece 3/4 inç kadar incelikte. Cihaz bu özellikleriyle DSLR sahibi fotoğrafseverlerin yanlarında taşıyacakları yüksek performanslı kompakt bir kamera olarak iyi bir alternatif oluşturuyor.

  Sony DSC-WX1 dijital fotoğraf makinesinin Sony G objektifi 24-120mm odak uzaklık değerleriyle sıra dışı bir geniş açı performansı ve 5x optik zum yeteneği sergiliyor. Objektifin f/2.4 maksimum diyafram değeri diğer objektiflere kıyasla nerdeyse iki kat daha fazla ışık toplama özelliği sağlarken "Exmor R" görüntü sensörü ve loş ışıklı ortamlarda çekim modları eşliğinde diğer kompakt modellere kıyasla daha geniş bir esneklik sağlıyor.

  Geleneksel görüntü sensörlerinde, ışığa duyarlı foto-diyotların üzerinde sensörün ışığı toplama kapasitesini kısıtlayan iletken elemanlara ihtiyaç duyulur. Sony'nin "Exmor R" görüntü sensöründe olduğu gibi, bu elemanların foto-diyotların arkasında konumlandırılması ile daha fazla ışın toplanması ve bunun sonucunda geleneksel sensörlere kıyasla yaklaşık iki kat daha fazla ışık hassasiyeti elde ediliyor.

  Zayıf ışıklı ortamlardaki fotoğraf çekme performansını daha da geliştirmek adına Sony WX1 dijital kamerada çeşitli bulanıklık giderici modlara yer verilmiş. Exmor R sensörün yüksek hızı kullanılarak bir saniye içerisinde altı farklı görüntü elde edilmesi ve Sony'nin BIONZ görüntü işlemcisi ile tüm bu çekimlerin bir araya getirilerek sonuçta sıra dışı detaylara ve düşük noise değerlerine sahip fotoğraflar elde edilmesi sağlanıyor.

  Yeni Sony DSC-WX1 dijital kamerada, loş ışıklı ortamlardaki yüksek performansına ek olarak, daha önce Sony DSC-HX1 modelinden hatırlayacağımız Sweep Panorama moduna ve saniyede 10 kare seri çekim özelliğine de yer verilmiş. Sony CyberShot WX1 dijital fotoğraf makinesi tüm bu özellikleri daha küçük ve kompakt bir gövde yapısında sunuyor.

  Yeni Sony WX1 dijital kamera ile panoramik fotoğraflar sadece tuşa basıp kamerayı kaydırmak ile elde edilebiliyor. Sony Sweep Panorama çekim modu geleneksel geniş açılı lenslerle çekilen manzara fotoğrafçılığını bir adım öteye taşıyor. Yüksek hıza sahip Exmor R sensörün gücüyle Sony WX1 fotoğraf makinesi kullanıcı kamerayı kaydırırken sürekli çekim yapıyor. BIONZ görüntü işlemci kullanılarak çekilen tüm bu görüntüler bir araya getirilip birleştiriliyor ve ardından ortaya çarpıcı güzellikte panoramik manzara fotoğrafları çıkıyor. Sony CyberShot WX1 dijital kamera tek bir tuşa basarak 185 ile 256 derece ve 7152 x 1080 piksel çözünürlüğünde ultra genişlikte büyük ebatlı panoramik fotoğraflar çekilmesine imkân tanıyor.

  Yeni Sony CyberShot WX1 dijital fotoğraf makinesinde en son çekim tekniklerin yer verilmiş. Akıllı Otomatik (Intelligent Auto - iAuto) çekim modu mevcut ortamın ışık koşullarını ve insan yüzlerini analiz ederek çekim ayarlarını en uygun sonuçları elde edecek şekilde otomatik olarak ayarlıyor ve sonuçta doğal renk tonlarına sahip keskin netlikte fotoğraflar üretiyor. Kameranın Yüz Tanıma teknolojisi fotoğraf karesindeki sekiz kişiye kadar insan yüzlerini tespit ererek netlik, flaş, pozlama ve beyaz dengesi ayarlarını otomatik olarak gerçekleştiriyor.

  Hareketli evcil hayvanların fotoğraflanmasında kullanılan Evcil Hayvan (Pet) çekim modu WX1 modelinde karşılaştığımız yeni bir Sony özelliği. Bu yeni çekim modu hayvanlarda rastlanan kırmızı göz etkisini de düzeltiyor. Ayrıca Sony DSC-WX1 modelinde Sony CyberShot kullanıcılarının beklentilerine cevap niteliğinde teknolojilere de yer verilmiş. Bunlardan biri olan Gülümseme Modu fotoğraf karesindeki insan yüzlerinde gülümsemeyi tespit ettiği anda çekimi gerçekleştiriyor. Dinamik alan iyileştirici (DRO) özelliği ise pozlama ve kontrast değerlerini ayarlıyor. Kameranın HD video kayıt özelliği sayesinde ise 720p High Definition MPEG 4 formatında video görüntüler kaydetmek olanaklı.

  Sony DSC-WX1 CyberShot kamera ile HD kalitesinde video kayıt
  HD video kayıt özelliği ile Sony CyberShot WX1 dijital fotoğraf makinesi 720p yüksek tanımlı MPEG4 formatında video görüntüleri kaydedebiliyor. Büyük ekranlarda keyifle izlenen bu görüntüler 720p HD kalitesinde, 29 dakika uzunluğunda (2GB dosya boyutuna ulaşana dek) kesintisiz kaydedilebiliyor.

  Gümüş, gri, pembe ve mavi renk seçenekleri sunan Sony WX1 dijital fotoğraf makinesi Eylül ayından itibaren 350 USD satış fiyatı ile raflardaki yerini alacak. Kameranın ön siparişleri ağustos ayı başından itibaren başlamış durumda.
   
 11. pult Well-Known Member

  Casio Exilim EX-Z450


  [​IMG]

  Casio, Exilim dijital kamera serisinin yeni üyesini duyurdu. Şık bir tasarıma sahip olan yeni Casio Exilim EX-Z450 dijital fotoğraf makinesinin 12.1 megapiksel efektif çözünürlüğü ve 28mm geni açı özellikli 4x optik zum objektifi bulunuyor. Casio Exilim Zoom EX-Z450 kamerada bulunan Intelligent AF akıllı otomatik netleme fonksiyonu fotoğraf karesindeki insan olmayan nesneleri ayırt edebiliyor ve böylece cihazın odaklama ve pozlama ayarlarını otomatik olarak yapmasını sağlıyor. Ayrıca Casio'ya özgü Dinamik Fotoğraf fonksiyonu çeşitli kareleri birleştirerek hareketli görüntüler edilmesine ve elektronik tebrik kartları gibi yaratıcı uygulamalar geliştirmesine olanak tanıyor.

  Casio EX-Z450 dijital fotoğraf makinesinde kaydırmalı CCD görüntü sabitleme mekanizmasına ek olarak bulunan Manzara Modu gelişmiş manzara fotoğrafları çekilmesini ve Makyaj modu da insan yüzlerinin daha iyi görüntülenmesini sağlıyor.

  Şık görünümlü Casio EX-Z450 dijital fotoğraf makinesinin 3.0 inç büyüklüğündeki LCD ekranı 230.400 piksellik yüksek çözünürlüğü ile izleme ve çekim işlemlerini kolaylaştırıyor. Kameranın 28 mm geniş açı özellikli objektifi 4x optik zum yeteneğiyle esnek çekim olanakları sağlıyor. EX-Z450 fotoğraf makinesinin kaydırmalı CCD mekanizmasına eşlik eden uzun batarya ömrü ile tek bir şaj ile 550 kareye varan fotoğraf çekmek mümkün.

  Casio Exilim serisi modellerde bir ilk olan yeni Akıllı AF (Intelligent AF) otomatik netleme özelliği yüz algılama fonksiyonuna ek olarak kompozisyonu oluşturan tüm fotoğraf karesindeki insan olmayan nesneleri otomatik olarak tespit ederek odaklama ve pozlama değerlerini kendisi ayarlıyor. Casio Exilim Z450 fotoğraf makinesini fotoğraflamak istediğiniz konuya çevirdiğinde kameranın Akıllı AF fonksiyonu netliği garanti fotoğraflar çekilmesini sağlıyor.

  Yenilikçi Dinamik Fotoğraf (Dymaic Photo) fonksiyonu ile bir seri fotoğraflardan çeşitli öğeler çıkarılarak bunlar hareketli bir görüntüye çevrilebiliyor. Elde edilen bu hareketli görüntü bir diğer fotoğrafın içine yerleştirilerek boyutları büyültülebiliyor ya da küçültülebiliyor ve hatta fotoğrafın arka planına göre çeşitli ayarlar da yapılabiliyor. Üretilen hareketli görüntüler kameranın bünyesinde video film haline de getirilebiliyor.

  Casio'nun yeni Exilim Zoom dijital kamerasında HD video kayıt özelliği bulunuyor. Fotoğrafseverler sadece özel Movie tuşuna basarak 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde yüksek kalitede video kayıtları kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.
   
 12. pult Well-Known Member

  Vivitar X30


  [​IMG]

  Vivitar ViviCam X30 dijital kamera, yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmenin yanısıra 640 x 480 çözünürlükte ve 15 - 30 kare/saniye hızlarında video görün çekimine de olanak tanıyan bir model. Alan Tsao, yaptıkları pazar araştırmalarında, ciddi anlamda fotoğrafçılıkla uğraşan kullanıcıların zengin özellikler içeren kolay kullanıma sahip modelleri tercih ettiklerinin ortaya çıktığını ve Vivitar ViviCam X30 modelinin de kullanıcıların bu taleplerini fazlasıyla karşılayacak özelliklere sahip olduğunu belirtti.

  Cok uygun fiyatlara bulunabilen vivitar govde yaoisi ve donanim olarakta gayet tatminkar.

  Vivitar ViviCam X30 dijital kamera özellikleri
  10 megapiksel, 1/1.8 inç CCD görüntü algılayıDiyafram: F=2.8 – 4.8
  Odak uzunluğu: f=7.8mm - 46.8mm(T) (37-222mm in 35mm) 3x optik zum
  8x dijital zum Çözünürlük: 3650 – 2736
  Dosya formatı: JPEG
  Video görüntü: 15 - 30 kare/saniye hızda 640 x 480 piksel
  Metal gövde
  Otomatik odaklamaya sahip zum objektif
  2.5 inç büyüklüğünde, 201K piksel renkli LTPS ekran
  Secure Digital bellek kartı kullanımı
  PictBridge desteği
  USB 1.1
  Boyutlar: 91 x 57 x 27 mm
  Ağırlık: 150 gr
   
 13. pult Well-Known Member

  Kodak EasyShare C180


  [​IMG]

  Kodak'tan yeni bir giriş seviyesi EasyShare fotoğraf makinesi.199.95 USD satış fiyatı ile piyasalara sunulması planlanan yeni Kodak EasyShare C180 dijital fotoğraf makinesi 10 megapiksel görüntü sensörüne ve Kodak AF 3x optik zum (35mm film eşdeğeri 32-96 mm) lense sahip. Zengin detaylara sahip fotoğrafları daha yakından çekme olanağı sunan EasyShare C810 kamera 5x dijital zum özelliğiyle nesneleri yakınlaştırma olanağını arttırıyor. Yüksek çözünürlüğünde kullanıcıya resim üzerinde daha esnek düzeltme imkanları sunduğunu savunan Kodak'ın yeni EasyShare C810 fotoğraf makinesi 10 çözünürlüğü sayesinde 76 x 102cm boyutlarında baskı olanağı sağlıyor.

  Kodak C180 dijital kameranın 2.4 inç (6.1 cm) büyüklüğündeki LCD ekranı fotoğraf çekimlerinde ve çekim sonrası görüntülerin izlenmesinde kullanıcının en büyük yardımcılarından biri. Kodak EasyShare C180 dijital kamera High ISO (Yüksek ISO) özelliği sayesinde loş ışıklı ortamlardaki çekimler ve hızlı hareket eden nesnelerin çekimleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Kodak C180 dijital kamera fotoğraf çekiminin yanı sıra VGA çözünürlüğünde sesli video görüntü de kaydedebiliyor ve kamera bünyesinde bu görüntüler üzerinde düzeltme işlemleri yapılabiliyor.

  Kodak Perfect Touch Teknolojisi çekilen fotoğrafların çekildikleri andaki ve ortamdaki kadar canlı olmalarını sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar kamera bünyesinde sunulan olanaklar sayesinde fotoğraflar üzerinde kırpma, silme, döndürme vb işlemleri yapabiliyor ve fotoğraflara yorum ve açıklama ekleyerek daha sonra çok alanlı arama yapabiliyorlar. Buna ek olarak Kodak C180 fotoğraf makinesinin dâhili hafızası sayesinde hafıza kartı dolsa da fotoğraf çekmeye devam edilebiliyor. 16MB dâhili hafızaya sahip olan Kodak EasyShare C180 dijital kamera SD/SDHC tip hafıza kartı kullanıyor.
   
 14. pult Well-Known Member

  Agfa DC-2030m

  [​IMG]
  Kaliteyi ucuza almak diyince fotoğraf makinelerinde agfa ön plana çıkar,Agfa DC-2030m 12 mp çözünürlük 2.7 inç'lik ekranıyla gayet şık tasarımıyla hepsinden önemlisi 120$ fiyatıyla alınası bir kompakt makine.

  Özellikler
  Karakteristik AGFAPHOTO 2030M 12.0 MP
  Bellek Kartı Standardı SD / SDHC
  Efektif Piksel (Megapixel) 12 MP
  Video Kayıt Özelliği 640 x 480, 320 x 240, YouTube 640 x 480 (30fps)
  LCD Ekran 2.7 inch TFT-LCD
  Dahili Bellek 32 MB
  Sensör Tipi CCD
  Zoom 3 x Optik , 4 x Dijital
  Ek Özellikler 2 adet AA pil ile çalışır
  Boyut : 92 x 24.3 x 60.5 mm
   
  1 kişi bunu beğendi.
 15. oguzturk Administrator Staff Member

  Güzel konu oldu, ellerine sağlık pult +rep tpx
   
 16. pult Well-Known Member

  Sağolun,çok teşekkürler.
   
 17. pult Well-Known Member

  Fujifilm FinePix Z100 fd

  [​IMG]
  Fujifilm FinePix Z100 fd modeli, çok ince gövdesine rağmen 8 megapiksel seviyesinde yüksek bir çözünürlük sunarak, özellikle büyük ebat baskılarda keskin, berrak ve canlı resimler çekiyor.
  Nitelikli ve 5 kat optik kaydırmalı bu objektif çekim seçenekleri alanını genişletir ve geniş açılı çekimleri farklı bir havaya büründürüken, uzaktan yapılan çekimlerde gerilimli resimlerin yaratıldığı yakınlaştırmalar gerçekleştirir.
  Özellikleri
  Etkili Piksel Sayısı 8 milyon etkili piksel
  Işık Algılayıcı 1/2,5 inç CCD
  Kaydedilen Piksel Sayısı 3,264x2,448 / 3,264x2,176 (3:2 format) / 2,304x1,728 / 1,600x1,200 / 640x480 piksel
  Kayıt Taşıyıcılar Dahili bellek (yakl. 54MB); xD-Picture kart (16MB – 2 GB);
  SD kart; SDHC kart
  Dosya Düzenlemesi JPEG
  Objektif Fujinon objektif, 5 kat yakınlaştırma, F3,8 – F4,8
  36mm – 180mm eşdeğer (3 kat)
  Netleştirme Sistemi Otomatik netleştirme
  Netleştirme Mesafesi Normal: 60cm – sonsuz; Makro: yakl. 9cm – 80cm
  Diyafram F3,8 – F4,8
  Enstantane 3 – 1/1000 saniye
  Duyarlılık Otomatik 64/100/200/400/800/1600 ISO eşdeğer
  Ölçüm sistemi
  256 alan, objektif içinden ölçüm (TTL)
  Hazır İşlevler 20 Senaryo
  Beyaz Dengelemesi Otomatik / Gölge ( iyi hava) / Ampul ışığı / Florasan ışığı 3 seviye
  LCD Ekran 6,85 cm TFT ekran, 150.000 piksel
  Dahili Flaş Otomatik; yakl. 0,5m - 8,8m menzil
  Kendi kendine çekim 10 sn.
  TV/Video Bağlantısı PAL, NTSC seçilebilir
  Sayısal Bağlantı Veri aktarımı için USB 2,0, IrSimple™ / IrSS™
  Güç kaynağı NP-45 Li-ion Şarj edilebilir batarya ve şarj aleti (dahil)
  Boyutlar 92mm (G) x 55,7mm (Y) x 19,8mm (D)
  Ağırlık yakl. 138gr. (boş)
  Gösterim İşlevi 5,1 kat sanal yakınlaştırma; Kendi kendine çekim; Ses kayıt; Resim gösterisi
   
 18. pult Well-Known Member

  Cyber-shot TX1-WX1

  [​IMG]
  Sony yeni kompakt makinelerinin bu sıralar bol çeşitli olarak duyrusunu yapıyor ve bazılarını duyrunun hemen ardında piyasaya sürüyor,yeni Cyber-shot modelleri şu sıralar piyasada ve bir çoğuda çok yakında piyasalarda olacak.

  Yeni çıkan makinelerden ikiside TX1 ve WX1,Yeni Cyber-shot TX1 ve WX1’in üstün görüntüleme performansının temelini Exmor R CMOS sensör oluşturuyor. 10.2 megapiksel efektif çözünürlüğe sahip olan bu modeller, Sony'nin güçlü BIONZ işlemcisiyle birlikte mükemmel görüntüler ve yüksek bir çekim hızı sunuyor. Sony'nin Exmor R sensörü, geleneksel CMOS tasarımlarından daha fazla ışık yakalayan ve böylece hassasiyeti artırırken görüntü gürültüsünü azaltan yenilikçi bir sensör yapısı kullanıyor. Sonuç olarak, düşük ışık koşullarında bile ortaya, doğal, zengin ayrıntılarla dolu, nefes kesici fotoğraflar çıkıyor.

  Her iki modelin de sahip olduğu yüksek çekim hızı, güçlü BIONZ işlemcilerine dayanıyor. TX1 ve WX1’in mekanik deklanşörleri, saniyede 10 karelik inanılmaz hızlarıyla, birçok profesyonel DSLR fotoğraf makinesinden bile daha hızlı bir şekilde, ardı ardına tam çözünürlüklü görüntüler yakalayabiliyor. Yeni TX1 ve WX1, Panoramik Çekim Modu’na da sahip. Panoramik Çekim Modu ile çekim yapılmak istendiğinde, sadece deklanşör düğmesini basılı tutmak ve cihazları yatay veya dikey yönde hareket ettirmek yeterli oluyor. TX1 ve WX1, ekstra geniş, yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturmak için yüksek hızda arka arkaya çekilmiş kareleri, diğer makinelerin geniş açılı objektiflerinden çok daha geniş bir açıyla (256 derece - WX1; 185 derece - TX1) kusursuz bir şekilde bir araya getiriyor.
   
 19. pult Well-Known Member

  Minox DC 1211

  [​IMG]

  Minox DC 1211,Kompakt bir tasarımda içerisinde yüksek bir dijital performans sunan yeni Minox Dc 1211 dijital kamera sadece 98.7 x 59.7 x 23.4 mm boyutlarıyla değil üstün tasarımı, kullanımı özellikleri ve performansı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Cihazın dikkat çeken özelliklerinin başında 12 megapiksel resim çözünürlüğü, 5x optik zum, geniş 3.0 inç LCD ekran, elektronik yüz algılama fonksiyonu, gülümseme modu, optik görüntü sabitleyici ile panorama ve seri çekim yetenekleri yer alıyor. Metal malzemeden üretilmiş zarif bir gövde yapısına sahip olan Minox DC 1211 fotoğraf makinesi kullanıcılarını hemen her türlü koşuldaki çekim ihtiyaçlarına cevap verebiliyor.
  Minox DC 1211 fotoğraf makinesinin ürün paketinde ise Lityum İyon batarya, USB kablosu, video kablosu, şarj cihazı ve yazılım CD'si yer alıyor.
   
 20. pult Well-Known Member

  General Imaging G3WP

  [​IMG]
  General Imaging dijital fotoğraf makinesi 2009 ürün serisinin sugeçirmez özellikli ilk üyesi Digital Imaging G3WP dijital kamerayı duyurdu. 12 megapiksellik bir model olan G2WP 4x optik zum ve 4.5x dijital zuma sahip. Ekonomik bir fiyata sahip olacağı açıklanan General Imaging G3WP dijital fotoğraf makinesi yüz algılama, kapalı göz modu ve gülümseme tespit gibi gelişmiş özelliklerin yanı sıra Otomatik Sahne Tanıma modu ve Panoramik Çekim modu gibi yeni fonksiyonları da bünyesinde barındırıyor. Cihazın en dikkat çeken özellikleri ise sugeçirmez yapısı ile fotoğrafın yanı sıra video kaydetmeye de olanak tanıması.

  General Imaging G3WP dijital fotoğraf makinesi sugeçirmez yapısı ile su ve doğa sporlarına meraklı kullanıcılara hitap ediyor. Kameranın Sualtı Fotoğrafçılık modu keski netlikte, canlı renklere sahip dijital fotoğrafların ve video görüntülerin kolaylıkla kaydedilmesini sağlıyor. General Imaging'in yeni modeli üç metre derinliğe kadar sualtı çekimlerine dayanıklı. Kameranın 2.7 inç büyüklüğündeki LCD ekranı sualtı fotoğrafçılığını daha da kolaylaştıracak şekilde mevcut ortama göre parlaklığını otomatik olarak ayarlayabiliyor.

  Tüm bu özellileriyle General Imaging G3WP sugeçirmez dijital fotoğraf makinesi hafif ve ince tasarım çizgilerine sahip. G3WP sugeçirmez dijital fotoğraf makinesi okyanus mavisi, gri ve ahududu kırmızısından oluşan üç farklı renk seçeneği sunuyor. Yaklaşık 149,00 Euro civarında bir fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak olan General Imaging G3WP sugeçirmez dijital fotoğraf makinesinin Ekim ayı ortalarında kullanıcıların beğenisine sunulmuş olması bekleniyor
   

Sayfayı Paylaş