Digipoll DP 44 Model TKGS Uyumlu Uydu Alıcı Kanal Yükleme Sorunu

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Balako tarafından 3 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  Digipoll DP 44 model TKGS uyumlu uydu alıcımda TV8 kanalının güncel frekansı (12346 H 9600 3/4 2900/3000) doğru olarak yer aldığı halde yayını alamıyorum."Sinyal Yok" uyarısı alıyorum. Türksat kanalındaki -şifresiz- tüm kanalları izleyebildiğim halde TV8 ile ilgili bu sorunumda bana yardımcı olursanız sevinirim.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Barış sorunu çözmen için ilk olarak sorunun cihazda mı yoksa anten kısmında mı olduğunu tespit etmen lazım. İlk olarak cihazını söküp TV8 in çalıştığı bir antene takıp senin cihazında gösterip göstermediğine bakmalısın. Gösterirse eğer sorunun anten kısmındadır. Yani kablo, priz, çanak anten ayarı ve LNB çanağın ucundaki alıcı kısımlarında sorun vardır. Gelen kabloda bir kırıklık eziklik olursa genelde bu tür sorunları yaşatır. Bazı kanalları gösterip bazı kanalları gösterememe gibi.

  İlk olarak cihazı başka bir antende dene ona göre sorununu çözmeye çalışalım.
   
 3. Balako Well-Known Member

  Merhaba Oğuz abi,

  Uydu alıcı diğer çanaklarda gösteriyor o konuda problem yok. Tek sıkıntıyı TV8 kanalında yapıyor. TV8 Int ve normal TV8'i buluyor ancak sadece TV8 Int çalışıyor. Normal TV8'e geldiğimizde sinyal yok mesajı veriyor. Uydu alıcım TKGS uyumlu olduğundan kanalların tamamını silip, TKGS ile yeniden güncellediğim halde TV8 sinyal yok mesajı vermeye devam ediyor.
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Kusura bakma Barış biraz geç cevap oldu yoğunluktan. Şimdi senin uydu alıcısı başka çanakta TV8'i gösteriyorsa muhtemelen anten kısmında sorun vardır ama ufakta bir ihtimal olsa cihazın çanak seçme ihtimalide vardır. Bulabiliyorsan başka bir uydu alıcısını sizin çanakta kontrol et TV8'i açacak mı açarsa dediğim gibi sorun cihazın çanak seçmesi yani arıza cihazda, açmazsa eğer sorun kesinlikle çanak-kablo-lnb hattınızdadır. Sorun cihazın çanak seçmesi olarak çıkarsa pis bir arızadır servise göndermek gerekir yalnız gönderirkende üzerine not yazman lazım cihaz evdeki antenle TV8'i çekmiyor ama başka bir antende çekiyor gibi yoksa cihaz gittiği gibi sorun yok diye geri gelebilir.
   
 5. Balako Well-Known Member

  Servislik artık cihaz büyük ihtimalle. Çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
   

Sayfayı Paylaş