Didim Altınkum Plajı

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Didim Altınkum Plajı
  Altınkum, Didim’in en önemli ve en turistik plajıdır. Didim‘deki otellerin ve pansiyonların büyük çoğunluğu Altınkum’da yer alır. Tatil sezonunda plajında boş yer kalmayan Altınkum, gece hayatıyla ve alışveriş merkezleriyle de Didim’in merkezidir. Altınkum’daki yat limanından her sabah kalkan tekneler, gün boyu çevre koyları ve adaları dolaşırlar. Bu tekneler arasında günübirlik Bodrum’a gidip gelenler de vardır.

  Ege’nin en güzel denizine ve kumsalına sahip Didim, altın sarısı kumsalları ve turkuaz mavisi deniziyle göz kamaştırıcıdır. Güneşi de en az denizi kadar güzeldir. Bununla birlikte ferah havası, Didim’i yaz ayları için de ideal bir tatil cenneti kılar. Didim, doğal düzelliklerinin yanı sıra, tarihi zenginliğiyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker.turkeyarena.com Didyma antik kenti ve Apollon Tapınağı buradadır.

  Tavşan Burnu ve Akbük; Didim’in diğer büyük plajlarıdır. Bunların arasında güzel kumsallara sahip çok sayıda irili ufaklı koy vardır. Özellikle Tavşan Burnu’nda ve Mavişehir’de denizden batan güneş, muhteşem bir manzara sunar. Didim yakınlarındaki Bafa Gölü ve çevresi, Türkiye’nin en önemli kuş gözlem alanlarından biridir.

  1960′lı yıllarda küçük bir yerleşim merkezi olan ilçe; turizme verilen önemle birlikte büyük bir gelişme ve nüfus artışı göstermiştir.
  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

 3. ElMiRa Well-Known Member

  kız senin memleketin mi burası? hep didim resimleri....
   
 4. GamZe Moderator

 5. ot-gu Genel Sorumlu

  Didim son yıllarda popülaritesi artan tatil yerleri arasında
   

Sayfayı Paylaş