Diamond Gloss™ Boya Koruma Sistemi

Konusu 'Oto Yardım' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yeni otomobillerin boyasını mükemmel bir şekilde korumak üzere yaratılmış Diamond Gloss™, bir uzay çağı teknolo-jisi ürünüdür. Ziebart tarafından uzun AR-GE çalışmaları sonucu geliştirilmiş ve 2001 yılında patenti alınmış Diamond Gloss™ Sistemi, dünyada sadece Ziebart lisansörleri tarafından uygulan-maktadır. 2000''li yılların zorlu çevre şartlarını göz önüne alarak otomobillerinin boyasını gerçek anlamda korumak üzere hazırlanmış olan bu formül, sertifikalı Ziebart teknisyenlerince profesyonel yöntemlerle uygulanır. Boya yüzeyinde asit yağmurlarının ve tuzların, su lekeleri, kuş pislikleri, hava kirliliği, böcek yapışmaları, ağaç reçinesi ile çamur ve kirin meydana getirdiği tahribatı önler. Ayrıca boyayı sarartıp solduran zararlı güneş ışınlarını bloke eden özel bir ultra-viyole filtre maddesi içerir. Diamond Gloss™, otomobillere Ömür Boyu Garanti ile uygulanır. Diamond Gloss™ uygulamasına rağmen belirtilen maddelerden dolayı boyada bir tahribat olursa uygulamayı yapan Ziebart bayii, kendi takdiri sonucu isterse tahribatı onarır veya müşterinin bu işlem için ödediği paranın iki katını geri öder.​

  [​IMG] [​IMG]

  Bu garantide, yılda bir defa çok daha az bir ücretle yapılan bakımlarla boyanın, adı geçen atık maddelerin tahribatından korunacağı ve parlaklığını Ömür Boyu muhafaza edeceği taahhüt edilir. Bu garanti sistemi, otomobil satıldığında aracın yeni sahibine de aktarıldığından otomobillerin 2. el satış değerini de büyük ölçüde arttırır.

  ÖZELLİKLERİ ve YARARLARI:
  • Diamond Gloss™, sadece otomobilin boyasının parlaklığını korumakla kalmaz, boyanın kendisini de korur.
  • Diamond Gloss™, kışın boyayı çamur, tuz ve diğer minerallerin ve hava kirliliğinin içerdiği tahrip edici etkenlerden ve asit yağmurlarının yarattığı kalıcı tahribattan korur.
  • Diamond Gloss™, yazın güneşin kavurucu ve molekülleri parçalayıcı U.V. ışınlarının boyaya ulaşmasını engeller.
  • Diamond Gloss™, boyayı özellikle kuş pisliğinin, ağaçlardan damlayan reçinelerin, yoldan gelen zift ve sinek-böcek yapışmalarının tahrip edici etkilerine karşı korur.
  • Diamond Gloss™,un uygulandığı boya yüzeyi hiçbir zaman matlaşmaz ve hiçbir zaman pasta cila gerektirmez.
  • Diamond Gloss™, patenti Ziebart International Corporation firmasına ait bir üründür ve dünyada sadece Ziebart istasyonlarında uygulanmaktadır.
  • Diamond Gloss™, uygulaması özel eğitilmiş teknisyenler tarafından profesyonel yöntemlerle yapılmaktadır.
  • Diamond Gloss™, yeni otomobilinizin orijinal boyasını koruyarak ve güzelleştirerek ikinci el satış değerini korumaya büyük ölçüde katkı sağlar.
  • Diamond Gloss™, uygulamasında boyanın parlaklığı bir yıldan önce kaybolursa ücretsiz olarak yenilenir, belirtilen etmenlerden oluşan hasar, Ziebart bayiinin ihtiyarında olmak üzere ya onarılır, ya da ödenen ücretin iki katı tazminat ödenir. Yıllık kontrol ve bakımı çok daha düşük bir ücretle yapılır.
  • Diamond Gloss™, Ömür Boyu Garanti ile uygulanır ve bu garanti belgesi ile sağlanan tüm haklar otomobil satıldığında yeni sahibine de aynen devredilir.
  • Diamond Gloss™, yıllarca show-room yeniliğinde kalan otomobiller yaratır.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  yeni arabalar için yaptırılabilir, ömür boyu garantinin arkasında duruyorlardır umarım, bu işte kullanıcı hatası deme gibi bi durumları yok :)
   

Sayfayı Paylaş