Diamond Electric Klimalar hakkında bilgisi olan?

Konusu 'Klima' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Arkadaşlar bu diamond klimaların Btu'lara göre fiyat bilgileri varsa, buraya yazmanızı rica ediyorum.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Diamond, eletrada ve haier marka klimalar iyidir bu 3 klimada parasının hakkını fazlasıyla veren klimalardır. Ancak elektrik sınıfları C-D arasında gezer bunlarda A sınıfı aramayın.
   
 3. BaRıŞ Well-Known Member

  Arkadaşlar Diamond DSH 18 Rv model inverter klimaya 2100 TL fiyat verdiler.
  Sitesinden baktığıma göre diğer tüm modellerde toshiba kompresör kullanmalarına rağmen 18 lik olan modelde sanyo kullanmışlar bunun eksisi artısı nedir? Artı 18 liğin cop/err değeri 3,41/3,21 iken 9 luk ve 12 liğinki sırasıyla 3,62/3,30 ve 3,63/3,26 olması kompresörden mi kaynaklanıyor acaba?
   
 4. BaRıŞ Well-Known Member

  Genel olarak klimaların kapasitesi attıkça verimlilikler düşer.Bu kompresörden kaynaklanan bir durum değil. Diamond markanın kompresör markalarını yazmasındaki amaç markalı kompresör kullanıldığına dairdir. Çinde üretilen bir çok markada (aynı fabrikada üretilse dahi, Diamond Midea da üretilir, birçok markada Midea da ürettiriyor) noneym denilen markasız sıradan üretim kompresörlerde kullanılıyor. Yani Diamond Elec. teki kompresör sıradan değil markalı kompresördür. Ayrıca Diamond Elec. ithal ettiği model Midea nın ALFA serisidir.
   

Sayfayı Paylaş