Dev Tarayıcılar Hız Testinde işte Sonuç

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Tarayıcılar arasındaki Lifehacker'ın yaptığı son yarış sonuçları
  Lifehacker'ın testleri bir takım JavaScript ve CSS hız testlerinden ve "elle" yapılan testlerden oluşuyor. Chrome 14, Internet Explorer 9 ve Opera 11.51'in dahil edildiği testler, Windows'lu bir PC'de gerçekleştirilmiş. İşte Lifehacker'ın test sonuçları:

  Soğuk açılış
  Kazanan: Opera
  Opera'nın diğer tarayıcılara göre çok hızlı açıldığı dikkat çekiyor. Firefox ve Chrome ise sizi birkaç saniye bekletiyor. Internet Explorer'ın açılışı ise neredeyse 11 saniyesürüyor.

  Sıcak açılışlarda ise tüm tarayıcılar oldukça yakın olduğundan herhangi bir test sonucu verilmemiş.

  Sekme yükleme
  Kazanan: Opera
  Google.com, Hulu, Microsoft.com gibi dokuz sekmeyi yüklemede Opera, 3 saniye ile tüm tarayıcılara fark atıyor. Internet Explorer 5 saniye ile ikinci gelirken Firefox ve Chrome biraz geride kalıyor.

  JavaScript
  Kazanan: Chrome
  Chrome, alışıldığı gibi JavaScript performansında tüm tarayıcılara toz yutturuyor. Onu uzaktan takip eden Firefoxise ikinci. Testler Dromeao suite ile gerçekleştirilmiş.

  DOM/CSS
  Kazanan: Opera
  Opera, CSS testlerini birinci olarak tamamlarken Firefox onu yakından takip ediyor. Internet Explorer, oldukça düşük bir puanla testi tamamlıyor. Chrome ise test sırasında kilitlendiğiiçin diskalifiye edilmiş.

  Bellek kullanımı (eklentisiz)
  Kazananlar: Opera ve Firefox
  Opera her zaman belleği verimli olarak kullanmaya çalışan bir tarayıcı olarak tanınır. Ancak testlerde Firefox'un, şaşırtıcı bir biçimde belleği diğer tarayıcılardan daha etkin kullandığı ortaya çıkmış.
   


Sayfayı Paylaş