Denizbank Facebook Şubesi

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Facebook'ta ilk banka şubesi Denizbank'tan
  Denizbank Facebook Şubesi, Facebook Bankacılığı, Denizbank Facebook İnternet Şubesini Kullanıma Açtı, DenizBank Facebook Şubesi Açıldı

  Dexia’nın satışa çıkardığı Denizbank, dünyanın ilk Facebook şubesini açtı. Facebook şubesinden 24 saat para transferi de yapılabilecek.

  SON günlerde satışı ile gündemden düşmeyen Denizbank, dünyada bir ilke imza atarak Facebook’ta şube açtı. Bu şube aracılığıyla Facebook’ta hesabı olan müşteriler 7 gün 24 saat para transferi yapabilecek, kredi kartı, mevduat ve kredi hesaplarını görüntüleyebilecek. Konuya ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, dünyada şu anda 800 milyona yakın Facebook kullanıcısı bulunduğunu, 2011 yılında dünyada sosyal medya pazarının 10 milyar dolardan fazla olduğunu, 2015’e gelindiğinde bu pazarın 30 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini söyledi.

  Hedef 350 bin kullanıcıya ulaşmak
  Türkiye’nin Facebook dünya sıralamasında 6. sırada yer aldığına ve 31 milyon kullanıcısı bulunduğuna dikkat çeken Ateş, dünyada Facebook’ta şube açan ilk bankanın Denizbank olduğunun altını çizdi. Şube uygulamasının, her şeyiyle kendi programları olduğunu ifade eden Ateş, aslında internet ortamındaki hiçbir sistem için yüzde 100 güvenli denilemeyeceğini, banka olarak Facebook’ta şube açarken ise gereken tüm tedbirleri aldıklarını vurguladı. Facebook ile parasal bir anlaşmanın söz konusu olmadığını belirten Ateş “Bilgiler Facebook ile paylaşılmıyor. Orası tamamen ayrı bir finansal alan” dedi. Denizbank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk de Facebook şubesiyle 350 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Facebook şubesi üzerinden şimdilik para transferi yapmanın yanı sıra kredi kartı, mevduat ve kredi hesaplarının görüntülenebileceğini belirten Ertürk, yakın bir zamanda ise kullanıcıların bu platform üzerinden fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, döviz ve fon alım satımı gibi işlemler yapabileceğini kaydetti. Facebook’un şube uygulaması için Denizbank’a teşekkür ettiğini dile getiren Ertürk, kendilerine ‘Böyle yenilikçi bir entegrasyonun dünyada ilk defa bir Türk bankası tarafından sunulduğunu görmenin heyecan verici’ olduğunu ilettiklerini kaydetti. Özellikle mevduat tarafında da ürünler sunacaklarını vurgulayan Ertürk, Facebook’taki şube üzerinden şu anda kredi başvurusu aldıklarını, önümüzdeki dönemlerde kredi kartı başvurusu da alacaklarını ifade etti.

  Günlük 2 bin, işlem başına 490 TL gönderilebiliyor
  DENİZBANK Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, uygulamanın işleyişini şöyle anlattı: “Müşterinin önce ‘www.denizbank.com’ üzerinden internet bankacılığına giriş yapıp, bir defaya mahsus bir tanımlama yaparak kullanımını aktive etmesi gerekiyor. Sonra, kendi Facebook hesabına giriş yapıp, Denizbank şubesine ulaşabiliyor. Müşteri, her giriş yapmak istediğinde banka sisteminde tanımlı telefonuna SMS şifresi gönderiliyor ve kullanıcı bu SMS şifresiyle giriş yapabiliyor. Günlük 2 bin TL, işlem başına ise 490 TL gönderilebilen işlemlerden transfer ücreti alınmıyor.”
  Teklifler beğenilmezse satış gerçekleşmeyebilir.

  HAKAN Ateş, bankanın satış sürecinde gelen tekliflerin beğenilmemesi durumunda satışın gerçekleşmeyebileceğini belirterek, bunun Dexia’nın kararına bağlı olduğunu belirtti. Şu an itibariyle satış sürecinde son viraja girildiğini kaydeden Ateş “Şubat ayı içerisinde, Grup CEO’muz Peirre Mariani’nin ifade ettiği gibi süreç sonuçlanacak. Şube açılışlarımızda, 2012’ye dair hedeflerimizde değişen bir şey yok. Biz yine büyümeye, ürünlerimizi artırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
   


Sayfayı Paylaş