Demir Eksikliği Tedavisi Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Demir Eksikliği Tedavisi Kürü
  Demir eksikliği çok önemli ve ciddi bir rahatsızlıktır. Demir eksiliği yüzünden çeşitli problemler yaşabilirsiniz. Bunlara örnek olarak saç dökülmeleri, halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık gibi nedenler gösterilebilir.

  Demir eksikliği genel olarak yanlış beslenme yoluyla yeterince demir içeren besinlere beslenme programımızda yer vermemizden kaynaklanmaktadır. Demir eksikliği yüzünden bayanlarda adet kanamaları artmaktadır. Demir eksikliğinin belirtilerini çabuk yorulmalar, nefes darlıkları, baş ağrıları ve dudaklarda çatlaklar yada cildinizde görülen solukluk ile tahmin edebilirsiniz.

  Demir eksikliği için bitkisel formülümüzde kullanacağımız malzeme listemiz şöyledir. 250 gram çökelek, 1 çorba kaşığı çörek otu, 1 çorba kaşığı keten tohumu ve bir tutam ceviz ile malzeme listemizi tamamlamış oluyoruz.

  Bitkisel formülümü hazırlarken çökeleğe keten tohumlarını karıştırarak üzerine cevizi ilave edin. Bu ilave yapıldıktan sonra sabah kahvaltılarında bu yaptığımız karışımı her zaman yiyoruz. Bu karışım ile birlikte demir eksikliğinizi giderebilirsiniz. Ayrıca çörek otu zihninizin gelişmesinde ve halsizlik gibi sorunları üzerinden atmanıza yaramaktadır.

  Bu bitkisel formülün dışında sofranızda bu besinlere yer vermenizi öneririz. Kuru meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, et, pekmez, yumurta, soya fasulyesi, ıspanak gibi besinlerde bol, bol demir bulunmaktadır. Bu besinleri tüketirken yanında sıcak içecekler tüketmemenizi öneririz. Bu besinleri yedikten sonra en az 1 saat sonra sıcak içecekler çay vb gibi içecekleri içerek daha sağlıklı bir beslenme yapmış olursunuz. Bu beslenme yöntemleri ile doğal yollardan demir eksikliğini giderebilirsiniz. Ayrıca demir içeren ilaçlar ile ek takviye yapabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş