Dell Latitude XT notebook

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 17 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Dell Latitude XT, piyasadaki 12,1 inç dönüştürülebilir tablet bilgisayarların en incelerinden biridir ve size mükemmel bir kullanıcı ve sahiplik deneyimi yaşatacak şekilde tasarlanmıştır. Şık, yenilikçi tasarımı sayesinde son derece taşınabilir ve kullanımı kolay olabilir; güvenilirliği ve kapsamlı servis ve destek olanakları ise bu ürünün düşük maliyetli ve kolay sahip olunabilir bir aygıt haline gelmesine yardımcı olur. Son derece hassas çığır açan dokunmatik teknoloji, hafif, kullanımı kolay kalem ve tam donanımlı klavye sayesinde tablet veya dizüstü bilgisayar modunda rahat çalışabilirsiniz. Bir yere giderken notlar alabilir veya tam bir çalışma için oturabilirsiniz. Latitude XT, zorlanmadan yazmanıza olanak verir, kalemi çıkarıp bir kağıt parçasına yazar gibi yazabilirsiniz.


  [​IMG]  Çığır Açan Dokunmatik Teknoloji
  Dell Latitude XT, sektör lideri bir tablet PC deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Latitude XT'yi, doğrudan müşterilerin yorumlarını temel alarak, istediğiniz şekilde çalışmanıza olanak sağlamak üzere hem yüksek performanslı kapasitif dokunmatik giriş hem de kalemle giriş özellikleriyle donatarak geliştirdik. Ekranın sıradışı hassaslık düzeyi ve yanıt verme süresi sayesinde fikirleriniz ekranla aranızda kaybolmayacak. Müşterilerimiz piyasadaki en iyi kullanıcı deneyimine sahip olmak istiyorlar. Latitude XT ise bu isteği karşılıyor.

  [​IMG]

  Piyasadaki En İnce Tablet Bilgisayarlardan Biri
  Latitude XT sizinle her yere gidebilir, çünkü piyasadaki en ince 12,1 inç dönüştürülebilir tablet bilgisayarlardan biridir. Yalnızca bir inç kalınlıkta olan XT, tablet bilgisayarı yerinden çıkarmadan çalışmanıza olanak veren çarpmaya karşı korumalı kılıf gibi seçeneklerle sunulan benzersiz tablet çantasına kolayca yerleştirilebilir. Güç kaynağı son derece küçüktür. İsteğe bağlı ince ve yüksek kapasiteli pil birimi ise saatlerce çalışma süresi sağlar.


  Görünürlük ve Taşıma Kolaylığı Sağlayan Paneller
  Latitude XT ile mükemmel özelliklere ve ihtiyaç duyduğunuz özellikleri seçme esnekliğine bir arada sahip olabilirsiniz. 12,1 inçlik geniş LED ekranı seçerek ağırlıktan kazanabilir veya 12,1 inçlik görünürlüğü yüksek geniş ekranı seçerek tablet bilgisayarlardaki en parlak ekrana sahip olabilirsiniz. Yerleştirmek ve optik cihazları kullanmak üzere isteğe bağlı medya istasyonunu seçebilirsiniz. Latitude XT'yi tablet veya tam donanımlı klavyesiyle dizüstü bilgisayar olarak kullanabilirsiniz.

  Yönetimi Kolay
  Karmaşık ve yönetmesi zor teknolojilerle uğraşmaya zamanınız olmadığını bildiğimizden Latitude XT'yi ihtiyaç duyduğunuz araçlarla donattık. Ayrıca, Latitude XT’nin isteğe bağlı mobil geniş bant1 özellikleri sayesinde neredeyse her yerden iletişim kurabilirsiniz. Dell, bilgisayara sahip olmayı olabildiğince kolay hale getirmektedir. Güçlü ve kapsamlı güvenlik özellikleri, eksiksiz özelleştirme seçenekleri ve kapsamlı servis ve desteğiyle Latitude XT'ye sahip olmak basit ve düşük maliyetlidir. Latitude XT, Ertesi Gün Yerinde Servisi içeren 3 yıllık Sınırlı Garantiyle sunulmaktadır.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  İşlemciler s
  Intel® CoreTM 2 Duo İşlemci
  Maks. U7600 (1,2GHz, 2MB L2 Önbellek, 533MHz FSB)Şimdi ve gelecekte çoklu görev ortamlarında yüksek performans için mükemmel seçim.

  Intel® CoreTM 2 Solo İşlemci
  Maks. U2100 (1,06GHz, 1MB L2 Önbellek, 533MHz FSB)Aynı anda kullanılan birden çok temel uygulama için üstün performans.

  İşletim Sistemi
  [​IMG]Orjinal Windows Vista® Ultimate
  Orjinal Windows Vista® Business
  Orjinal Windows® XP Tablet Edition 2005


  Windows Vista uyumlu Dell sistemleri hakkında daha fazla bilgi için, www.dell.com/vista bağlantısına bakın.

  Ekranlar
  [​IMG]

  LED arkadan aydınlatmalı ince ve hafif LCD – 220 nit
  XT’nin ince ve hafif LED erkanı, parlak ve net bir görüntüleme deneyimi sağlamak için enerji tasarruflu bir teknoloji kullanır.
  [​IMG]

  İsteğe Bağlı Dış Mekanda Kullanılabilir (400 nit) LCD
  Latitude XT bilgisayarınızı çok parlak 400 cd/m2 LCD ekranla da donatabilirsiniz. Tipik bir dizüstü bilgisayarın ekran parlaklığı 185 cd/m2 - 220 cd/m2 arasındadır, bu nedenle XT dış mekanlarda ve iç mekanlarda yukarıdan doğrudan ışık altında kullanımı çok geliştirmiştir.

  Giriş Aygıtları
  İki Adet Girişi Dijitale Dönüştürme Aygıtı
  Kapasitif dokunmatik teknoloji
  1000 dpi Giriş çözünürlüğü

  İki Düğmeli Pilsiz Kalem
  Boyutlar:
  Uzunluk 133 mm (5,2 inç)
  Çap 9 mm (0,35 inç)

  Sabit Diskler
  1.8 inç PATA Sabit Sürücü
  Latitude dizüstü bilgisayarlardaki 1.8 PATA sürücülerin sağladığı avantajlar:
  • HDD'de parola koruma özelliği. Sabit diske erişmeden ve sistem açılmadan önce bir parola girilmelidir. Böylece ek bir veri güvenliği katmanı sağlanır.
  Maks. 120GB kapasite

  [​IMG]

  İsteğe bağlı 1,8 inç Katı Hal Sabit Sürücü
  Daha yüksek performans sağlar ve hareketli parçalarının olmaması daha fazla dayanıklılık kazandırır.

  Maks. 64GB kapasite
  1: Sürücü Üst Kapağı
  2: Ana Kart
  3: İç Kasa
  4: Bellek Modülü Kartı
  5: Sürücü Alt Kapağı

  Bellek ve Grafik
  DDR2 Bellek
  : Bellek Kapasitesi
  1GB tümleşik ve toplamda 3,0GB bellek sağlayan bir bellek yuvası
  Bellek Bant Genişliği: 533MHz

  Sahip olduğunuz RAM miktarı, aynı anda kaç program çalıştırabileceğinizi ve bir program için ne kadar verinin mevcut olabileceğini belirlemeye yardımcı olur.

  Performans isteyen Profesyonel Kullanıcı
  Gelecekteki İşletim Sistemi/Uygulamalar için boş alan ile birlikte Yoğun eşzamanlı işletme tablet uygulamaları için 2 GB veya daha fazla kapasite

  ATI Radeon Xpress 1250 Tümleşik Grafik
  Maks. 384MB, 1GB sistem belleği veya maks. 896MB, 2GB+ sistem belleği

  Yuvalar
  Ön: Güç, Windows Güvenlik Düğmesi, Ekran Yönü Düğmesi, Tablet QuickSet Düğmesi, E-Posta Kısayol Düğmesi, Ortam Işığı Sensörü (yalnızca DLV paneli), Çift Dijital Mikrofon Dizisi, Biyometrik Okuyucu
  Sol Taraf: Kalem Gösterge LED'i, Kalem, Harici Kablosuz WAN Anteni, 1394 Port konektörü, USB 2.0 Portu, Hava Girişi, Hoparlör

  Sağ Taraf: Kablosuz radyo açma/kapatma anahtarı, Wi-Fi CatcherTM düğmesi, USB 2.0 portu, Express Card yuvası, Secure Digital (SD) kart yuvası, kulaklık/hoparlör çıkışı, mikrofon, güvenlik kablosu yuvası
  Arka: DC Güç Girişi, VGA, Tablet arka düğmesi, Tablet kaydırma düğmesi, RJ45, Güç Kaynağı Olan USB 2.0 portu, Döndürme menteşesi, Tablet tutma yeri, Kalem bağlama yuvası
  Boyutlar: 1,00 inç/25,40mm x 11,7 inç/297,18mm x 8,6 inç/218,44 mm

  Temel Ağırlık: Başlangıç olarak 4 hücreli pille 11,61kg1 (Ağırlıklar konfigürasyona ve imalat çeşitliliğine göre değişir.)

  Güç Yönetimi
  ExpressCharge özelliğine sahip pillerTM
  Birincil 4 hücreli "akıllı" lityum iyon (29 WHr)
  Birincil 6 hücreli "akıllı" lityum iyon (45 WHr)

  [​IMG]

  İsteğe bağlı İkincil Pil Birimi ile çalışma süresini 9,5 saate kadar uzatabilirsiniz

  Yükseklik: 0,33 inç/8,5 mm
  Genişlik: 11,63 inç/ 295,32 mm
  Derinlik: 8,4 inç/213,32 mm  Ağırlık: 1,31 lb/0,59 kg
  1. İsteğe Bağlı İkincil Pil Birimi
  2. Pil Birimi Serbest Bırakma Kolu
  [​IMG]


  Güç Kaynağı
  Çok Küçük 45 Watt AC Adaptör: 65W Adaptörden %45 daha hafiftir

  İsteğe bağlı: 65 Watt AC Adaptör, Auto-Air 65W

  1. Çok Küçük 45 Watt AC Adaptör
  2. 65 Watt AC Adaptör
  Ek Özellikler

  GENİŞLETİLEBİLİRLİK:


  Express Card:
  Bir 54mm ExpressCard yuvası
  G/Ç Portları:
  3 USB 2.0 (1 güç kaynağı), VGA, 1394, kulaklık/hoparlör çıkışı, RJ-45, SD I/O, AC güç, tümleşik mikrofon
  Optik Sürücü Seçenekleri (D/Yuva üzerinden):
  DVD-ROM3, 24X CD-ROM, 8X DVD+/-RW , 24X CDRW/DVD, Disket Sürücü, İkincil 6 hücreli pil, 80GB sabit Sürücü veya Seyahat Işığı Modülü
  İsteğe Bağlı Medya istasyonu
  Portlar/Bağlantılar: 3 USB 2.0 port (1 güç kaynaklı USB 2.0 port), VGA, 1394, DVI, RJ-45, Seri, güç düğmesi, Güvenlik anahtarı kilidi, Optik Seçenekler: 8X DVD+/-RW

  BAĞLANABİLİRLİK:


  Kablolu:
  Kablolu: 56K v924 Dahili Modem 10/100/1000 Gigabit Ethernet ağ 2arayüzü adaptörü
  WWAN:
  Dell Wireless 5520 Mobil Geniş Bant4 (Üç Bantlı HSDPA 3.6) Vodafone'dan servis alan Mini-Card (Avrupa'da belirli ülkeler) Dell Wireless 5720 Mobil Geniş bant (EVDO Rev A) Verizon Wireless (ABD), Sprint (ABD) ve Telus (Kanada) kuruluşlarından servis alan Mini-Card
  WLAN:
  Dell Wireless 1390 (802.11g); Dell Wireless 1490 (802,11a/g); Dell Wireless 1505 (802,11a/g/Draft n); Dell Wireless 360 Bluetooth 2.0 dahili kablosuz kart (Bluetooth 2.1 EDR'ye yükseltilebilir) (isteğe bağlı).

  SES:


  İki kanallı yüksek tanımlı ses
  Dahili yüksek tanımlı ses
  Harici mikrofon (Port), stereo

  Hoparlör bir 4 ohm hoparlörler
  Dahili hoparlör yükselticisi: 2-W kanal, 4 ohm

  Ses seviyesi kumandası klavye kısayolları, program menüleri

  GÜVENLİK:


  Fiziksel Güvenlik:
  Kablo Kilit Yuvaları, Ortam Modülü ve Sabit Disk Kilitleri.
  Kullanıcı ve Sistem Güvenliği:
  Güvenilir Platform Modülü 1.2 ve standart UPEKTM parmak izi okuyucu. Wave EmbassyTM Trust Suite (Wave Systems güvenlik yazılımları), isteğe bağlı Tümleşik Akıllı Kart Okuyucu (54mm Express Card yuvası üzerinden)
  Ağ Güvenliği:
  802.11 WiFi Korumalı Erişim (WPA), 802.11i (WPA2), Sanal Özel Ağlar (VPN) ve 802.1x, EAP modlarıyla
   

Sayfayı Paylaş