Damat Cilt Bakımı

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Damat Cilt Bakımı Hakkında
  Damatlar için Damat Cilt Bakım Önerileri, Damatlara özel cilt bakım önerileri, düğün öncesi damat cilt bakımları

  [​IMG]

  Kız isteme, nişan, alacaklar yapılacaklar ve düğün derken stresten damatların vücudu fazla dayanamayıp belirli bir zamandan sonra işaretler göstermeye başlar örnegin sivilcelenmeler oluşur birtakım olaylar ardı arakasına gelmeye başlar.

  Bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız ve hassas bir cilde sahipseniz, cildinize daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü hassas ciltler bilinçli ve dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyar. Cilt yapınızı değiştiremeyeceğinize göre hassas cildiniz için neler yapılması gerektiğini bilmelisiniz.

  Yüzünüzü fazla yıkamayın.
  • Sabun içermeyen, hassas ciltler için üretilen temizleyiciler kullanın.
  • Nemlendirici hassas ciltler için büyük önem taşıyor. Mutlaka kaliteli bir nemlendirici tercih edin.
  • Sakal tıraşı sonrası kolonya veya aftershave gibi alkol içeren herhangi bir ürün kullanmayın.
  • Hassas ciltler için özel olarak üretilen ve bakım kompleksi niteliğindeki aftershave'leri kullanın.
  • Traştan sonra hassas ciltler için uygun bir tonik kullanın.
  • Yaz aylarında en az 15 faktörlük bir güneş koruyucusu kullanın.
  • Kabarıklık ve kızarıklıklarınız varsa salisilik asit içeren temizleyicileri tercih edin.

  Güzellik salonlarına gidecek vaktim yok diyorsanız.

  Bakımlı bir cilde sahip olmak, cildimizin sağlığını, parlaklığını ve güzelliğini korumak için cildimizin dilinden anlamak gerekiyor. Bu da cilt tipimizi tanımak, cildimizin özelliklerini ve nelere ihtiyacı olduğunu bilmekten geçiyor.

  Cilt tipi, cildin nem ve yağ oranına, gözenek yapısına, dokusuna göre belirleniyor. 4 farklı cilt tipi var: Kuru, yağlı, karma ve normal. Bu cilt tiplerinin her biri birbirinden farklı özellikler içeriyor. Bunun doğal sonucu olarak cilt bakımı da değişkenlik gösteriyor.

  En çok özen isteyen cilt tipi kuru cilt. Cilt yeterince nem tutmaz, yağ bezleri de az çalışır. Bu yüzden cilt her zaman kuru ve gergindir. Çoğunlukla pul pul olmuş bir görünümü vardır. Soğuk veya sıcaktan çok etkilenir, kızarır ve çatlar. Bu tür havalarda besleyici kremlerle cildin korunması gerekir. Kuru ciltlerin en büyük ihtiyacı yoğun nem içeren besleyici bir gündüz kremidir. Gece bakımı da ihmal edilmemelidir. Cilt nem içeren bir temizleme sütüyle temizlenmeli ve bir gece kremi sürülmelidir. Kuru cilt, nem eksiğinden dolayı çabuk kırışıp yaşlandığı için 25 yaşından itibaren, cildi dış etkenlere karşı koruyan, kırışıklık oluşmasını engelleyen güçlü bir nemlendirici kullanılmalıdır. Belirli aralıklarla nem maskesi yapmayı da ihmal etmeyin. İdeal cilt tipi pek fazla rastlanmayan normal cilttir. Cilt her zaman yumuşak, sağlıklı ve canlıdır. Yağ ve nem oranı yeterli miktardadır. Ne çatlama, kuruma, ne de yağlanma görülür. Bu cilt tipi için ideal bakım, temizleme sütü, normal ciltler için üretilmiş bir nemlendirici ve cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyacak, besleyecek bir gece kreminden oluşur. Çok sıcak ve soğuk havalarda ciltte bir miktar kuruma görülebilir. Bu tür havalarda her zaman kullandığınızdan biraz daha yoğun bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.

  Özen isteyen diğer bir cilt de yağlı cilttir. Yağ bezleri gereğinden fazla çalışır. Gözenekler hep çok açık, cilt her zaman yağlı ve parlaktır. Sivilce, siyah nokta problemleri sıklıkla görülür. Yağlı cildi temizleme jeliyle düzenli olarak temizlemek ve gözeneklerin yağla dolmasına izin vermemek gerekiyor. Arkasından gözenek sıkıştırıcı bir tonik uygulayın. En son olarak da yağsız, hafif bir nemlendiriciyle günlük bakımınızı tamamlayın. Haftada iki kez gözenekleri derinlemesine temizleyici ve sıkıştırıcı bir maske uygulayın.

  Bakımı en zor olan cilt karma cilttir. Çünkü cilt farklı özellikler gösterir. Yağlı olan, T bölgesi dediğimiz alın, burun ve çene ile kuru olan yanaklar farklı bakım ister. Karma ciltler için üretilmiş bakım ürünleri ayrı özellikler gösteren bölgelere göre bakım yapar. Temizleme jeli ve tonik karma cildin bakımında en önemli iki malzemedir. Bunların dışında bu cilt için üretilmiş özel nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmelisiniz.
   


Sayfayı Paylaş