Damar Açıcı Bitkiler

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Damar Açıcı Bitkiler
  Damar açıcı şifalı bitkiler sayesinde, damar rahatsızlıklarından kurtulabilirsiniz. Damar açıcı bitkisel ilaçlar üreterek kendi doğal tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğanın bize verdiği nimetler sayesinde faydalanarak hastalıklarımıza çare olabiliriz.

  Damar açıcı bitkileri şu şekilde sıralayabiliriz; Alıç bitkisi, adaçayı, karabaş otu, civan perçemi, ahududu, lavanta çiçeği ve aynı safa bitkileri damar dostu bitkilerdir.

  Alıç bitkisi özellikle damarlardaki oluşmuş, duvarları yıkarak tansiyonunuzu düşürür. Kandaki yüksek yağ değerlerini normale çevirerek damar ağrılarının önüne geçer. Kan dolaşımını hızlandırır. Damar sertliği problemi yaşayanlar için bire bir olan bu bitki ile damarlarınızı açabilirsiniz. Faydalı ve şifa verici bir bitkidir.

  Bir diğer bitkimiz adaçayı’dır. İştahınızı açtığı gibi sindirim zorluğu çekmemenizi sağlar. Kanınızı temizler. Damarlarınızdaki kan dolaşımının hızlandırılmasında etkilidir. Ruh sağlığınızı dengeler. Huzur verir, sağlıklı hissetmenizi sağlar.

  Karabaş otu ile kalbinizi güçlendirebilirsiniz. Damarlarımız yoluyla hayati organımıza kan dolaşımını sağlayan damarların gelişmesini sağlar. Egzama yaralarının tedavisinde kullanılır.turkeyarena.net Mikrop öldürücüdür. Sinirsel problemlerin önüne geçerek, sakinleştirici özelliği vardır.

  Aynı safa bitkisi ile damarlarınızın genişlemesini sağlayarak kan dolaşımını rahatlatabilirsiniz. Damar genişletilme tedavisinde bitkisel formüllerde aynı safa bitkisi yer almaktadır. Bunun harici mide ve bağırsak rahatsızlarında da çok etkili faydalı ve şifalı bir bitkidir.

  Bunun haricinde bal, fındık, limon, biberiye, karahindiba ve enginar gibi besinleri tüketerek damar sağlığınıza yardımcı olabilirsiniz. Damar rahatsızlıkları ciddi problemlerdir. Size en yakın sağlık kuruluşlarına giderek uzmanların kontrolünden geçmelisiniz. Başka hastalıkları tetikleyebilir, erken tedavi ile bunları önleyebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş