Dalaman Çayında Rafting

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Dalaman Çayında Rafting

  Dalaman çayı, son yılların en gözde rafting parkurları arasında. Farklı zorluk derecelerinde iki ayrı etabı bulunan Dalaman çayının üst etabı 3. zorluk derecesinde ve bu etap rafting botlarıyla geçilebiliyor. Alt bölümde kalan 2. etap ise "river-kayaking" olarak adlandırılan küçük botlarla geçiliyor ve ilk kez deneyenlere ve tavsiye ediliyor. 1 zorluk derecesindeki bu etaba, çocuklar da katılabiliyor.Baraj çalışmalarının hızla ilerlediği Dalanan çayında belki bu yıl son kez rafting ya da river kayaking yapılabilecek. Eğer ilginizi çekiyorsa acele edin.Seyahat acentalarınrın broşürlerinde Dalaman çayı rafting-river kayaking şöyle tanımlanyor:"Dalaman Çayı, Rafting-Kayaking Alt Parkuru" Demirli Köyü, Akköprü mevkiinde start alıp, yaklaşık 12 km.lik bir kurstan sonra Arpacık mevkiinde son buluyor. Rafting turu düzenleyen seyahat acentaları, grupların başlangıç noktasına transferlerini sağlıyor. Başlangıç noktasında soğuk meşrubat servisi ile karşılanan gruplara nehir ve teknik ekipmanla ilgili gerekli uyarı ve tanıtım konuşmaları yapılıyor. Akköprü’den takribi 5 km. sonra bulunan "Yemek Molası" noktasına 1 saat içerisinde ulaşılıyor. Yemek servisi açık havada veriliyor.turkeyarena.com
  Yemekten sonra, parkurun yaklaşık 10. km.sine dek kürek çekiliyor ve bu zevkli yolculuğu animasyon ağırlıklı bir yüzme molası izliyor.

  Nehir ve tur hakkında teknik bilgi;
  Dalaman Çayı alt parkuru, uluslararası zorluk derecelerine göre 1 ve 2 derece zorluktadır ki, bu da nehirdeki faaliyete katılmak için konu üzerinde hiç bir tecrübeye ihtiyaç olmadığını göstermektedir.

  Turlarımıza katılan herkes sigortalanmakta ve tur bitiminde sertifika hediye edilmektedir.

  Dalaman çayında rafting turu organize eden acentalar arasında Trans Nature, Get Wet, Grida ve Alternatif Turizm gibi acentalar bulunuyor.

  Raftingi mutlaka denemelisiniz. Çok heyecan duyacak ve çok zevk alacaksınız. Hiçbir tehlikesi de yok. Deneyimli hocalar var.

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş