Dalak Büyümesi İçin Şifalı Bitkiler

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Dalak Büyümesi
  Dalağı kısaca tanımlayacak olursak vücudumuzun iç organlarından mor renkli bir organımızdır. Dalağın vücuttaki bulunduğu bölge kaburga bölgesinin yaklaşık olarak altında ve sol üst karın bölgesinin arka kısmında bulunmaktadır. Uzunluğu yaklaşık olarak 12-13 cm arasında ve genişliği 7-8 cm arasındadır. Dalağın kalınlığı ise 4-5 cm arasında değişmektedir. Kan hücrelerinin depolanmasında büyük rol oynayan dalağımızın metabolizmamızın ve kan hücrelerimizin üretiminde ve yok edilmesinde ilgili bir kan lenf guddesidir.

  Normal boyutları yukarıdaki gibi değişen dalağımız, bazen çeşitli dalak rahatsızlıkları yüzünden büyüme yapabilmektedir. Bu tip durumlarda size en yakın uzman doktora danışmanızı tavsiye ederiz.

  Lahana yapraklarımızı sıkarak elde ettiğimiz suyu günde 2-3 bardak olarak üzüm hoşafı ile birlikte karıştırarak içerek dalak büyümelerinizi engelleyebilirsiniz.

  Bir bardak kaynayan suyun içerisine yaklaşık olarak4-5 gram kuru gül koyduktan sonra on dakika bekletiyoruz. Bekleme işleminin ardından balla tatlandırarak günde 2-3 bardak soğuk su ile tüketin.

  Bir bardak kaynayan suyun içerisine 10 gram kuşkonmaz kökü yada sapını koyuyoruz. 10 dakika kısık ateşte kaynattıktan sonra bu bitkisel formülümüzü 3-4 bardak olarak içiyoruz.

  Dalak büyümelerinin önüne geçen bitkisel formülleri paylaştık. Dalak büyümesi, dalak rahatsızlıklarında kullanabileceğiniz bu bitkisel formüller uzmanların tavsiyelerini içermektedir. Dalak problemleri ciddi hastalıkları tetikleyebilir, uzman doktorlara danışarak sağlıklı bir tedavi almanız daha sağlıklı ve faydalıdır.
   


Sayfayı Paylaş