Dacia, zamanın önünde giden marka

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Dacia 10 yıldan bu yana otomobil dünyasına yeni açılımlar kazandırıyor
  -Dacia, 2 Temmuz 1999 günü Renault tarafından devralınmasından ve Dacia Logan’ın 2004 yılında lansmanından bu yana otomotiv sektörünün vazgeçilmez bir oyuncusu ve Renault grubunun stratejisinin temel direklerinden biri oldu.
  -10 yıldan bu yana, Dacia otomobil dünyasına yeni açılımlar kazandırıyor :
  -Dacia, tüketicinin bir otomobilden beklediği temel nitelikleri içeren, yalın, sağlam ve güvenilir araçlar sunarak, yeni bir otomobile sahip olmanın hayal olmadığını kanıtlayarak otomobil dünyasında yeni bir tüketim tarzının temelini attı.

  [​IMG]

  -Bugün, bu yeni tüketim tarzı müşteriler tarafından benimsendi ve Dacia’nın zamanının önünde giden bir marka olmasını sağladı.
  -Dacia eco2 imzasının Ekim 2008’de Paris Otomobil Fuarında tanıtımından bu yana, Dacia uygun fiyatlı otomobiller ile çevreye saygı olgusunun birbiriyle çelişmediğini tam tersi birlikte olabileceğini gösterdi.
  -Sandero ve Sandero Stepway ile, Dacia yeni bir dönüm noktasında: Uygun fiyatlı bir otomobilin aynı zamanda çekici ve modern tasarımlı olabileceğini kanıtlıyor. Markanın ilk konsept modeli olan Dacia Duster da bu akımı simgeliyor.
  -Dacia sürekli büyüyen bir marka : 2009 ilk yarısında, %16,5 daralan bir pazarda (Avrupa, Kuzey Afrika, Türkiye) Dacia satışları %20,3 arttı.
  -Markanın 2004 yılında yenilenmesinden bu yana toplam 1.000.000 Dacia modeli satıldı.
  Dacia bugün her zamankinden daha fazla otomobilde temel standartları arayan tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor.

  Dacia ilerlemeye devam ediyor. Yılın ilk altı ayında, Dacia satışları %16,5 daralan pazarların tamamında 153 826 adede ulaşarak %20’nin üzerinde artış gösterdi:
  - Avrupa’da , satışlar %95’in üzerinde sıçrama yaptı ve yaklaşık 60 000’i Sandero olmak üzere 100 000 adet satış gerçekleştirildi. Satışların dört misline çıktığı Almanya, 2009’un ilk yarısında Dacia’nın en büyük pazarı oldu (yaklaşık 48 000 satış adedi).
  - Romanya’da, Dacia yaklaşık %30 pazar payı ile liderliğini korudu.
  - Fas’ta, pazarda ikinci sırada yer alan Dacia, pazar payını 2 puan arttırarak %12,88’e çıkardı.
  Duster, Dacia’nın ilk konsept modeli
  Dacia, geleceğin crossoverı ve marka’nın imaj taşıyıcısı Duster modeli ile yeniden sürpriz yaptı ve otomobil dünyasındaki sabit fikirleri alt üst etti. Duster, Dacia’nın yalınlık, sağlamlık ve güvenilirlikten oluşan marka değerlerini beklenmedik bir segmentte sunmasını sağlayan geleceğin 4x4 modelidir.
  Orta Avrupa Renault Design (Bükreş, Romanya) ile Renault Design Technocentre (Guyancourt, Fransa) arasındaki yakın işbirliğinin meyvesi olan Dacia Duster, markanın sağlamlık ününü pekiştirerek ve buna bir de sportif dokunuş ekleyerek, güçlü ve çekici bir karoseri sergiliyor. Aracın içinde, uyumlu renkler, geniş iç mekân ve modüler çözümler yolculara rahat ve sıcak bir ambiyans sunuyor.
  Dacia eco², hem ekonomik ve hem de çevreye daha saygılı araçlar
  Dacia gamına dahil bütün modellerde 140 g/km’ın altında CO2 salınımı olan benzinli, dizel, GPL, E85 motor seçenekleriyle Dacia eco2 versiyonları sunuluyor. Özellikle, 70 dCi ve 85 dCi motorlu Dacia Logan ve Dacia Sandero sadece 120 g/km CO2. emisyonu sergiliyorlar.
  Öncelikle Romanya’da (Dacia Logan ve Dacia Logan MCV) ve 2008 yılında İtalya’da (Dacia Sandero, Dacia Logan MCV) lansmanı yapılan LPG versiyonlar ise Fransa (Sandero ardından Dacia Logan) ile Almanya (Dacia Sandero, Dacia Logan MCV) ve Hollanda‘da (Dacia Sandero) 2009 ilkbaharında çıkarılacak.
  Yarınlarda, Dacia geleneksel konumuna sadık kalacak ve 2010’dan itibaren yeni bir 4x4 model ile ürün gamını zenginleştirmeye devam edecek.
  Dacia ve Renault markaları altında ticarileştirilen giriş gamının geliştirilmesi Renault grubunun öncelikli hedeflerinden biri. Bugun 5 modelden oluşan Dacia, rakipleriyle arasıdaki farkı koruyarak, gerek Avrupa’da, gerekse yeni otomobil pazarlarındaki müşterilerin beklentilerini karşılamak için kendini sürekli yenileyerek ileriye taşıyor.
  23.09.2009, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş