Dacia Sandero (low cost)

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  4 yılda 1 milyon Logan sattı, gençlere Sandero’yu yarattı

  4 yıl önce dünya otomotivinde ucuz oto (low cost) dönemini başlatan ve bugüne kadar 59 ülkede 1 milyon adet satarak rekora imza atan Dacia, şimdi yeni modeli Sandero’yla gençleri hedefliyor.

  [​IMG]

  Fransız Renault’ya bağlı Dacia, Türkiye’de fiyatı 19 bin 500’den başlayan yeni modeliyle bir taraftan taşradaki gençlerin sıfır otomobil sahibi olmasını diğer taraftan büyükşehirlere girmeyi hedefliyor. Dacia, yeni Sandoro’yla birlikte yeni bir kimliğe kavuşurken, yeni logosunu da ilk kez bu modelinde kullanıyor.

  Önümüzdeki hafta Avrupa’yla aynı anda Türkiye’de satışa sunulacak Dacia Sandero’nun uluslararası tanıtımı Hırvatistan’ın Hvar Adası’nda gerçekleştirildi. Dacia Marka Yöneticisi Orhan Çetin, Sandero modeliyle daha geniş kitlelere ulaşacaklarını belirterek, ""Logan Sedan, Logan MCV, Logan Van modellerinden sonra Sandero ve pick-up’la model sayımız 5’e çıkacak. Pick-up modeli bu ay satışa sunulacak ve fiyatı 18 bin 700 YTL’den başlayacak. Bu yıl 400 adet satmayı planlıyoruz. Logan Sedan makyaj geçirdi, o da Temmuz’da showroomlardaki yerini alacak. 2008’de yeni model dopingiyle satışlarımızı 14 bin adede çıkartacağız. 2009’da ise Sandero ile birlikte 18 bin adetlik rakamı hedefliyoruz."

  [​IMG]
  Beşinci Dacia modeli

  Logan, Logan MCV, Logan Van ve Logan Pick-up’tan sonra Dacia ürün gamının beşinci modeli olan Sandero Romanya, Piteşti fabrikasında üretiliyor. Renault’dan aldığı teknik destek ile yola devam eden Dacia, Sandero modelinde de bunu kullanıyor. Önden bakıldığında farları nedeniyle Clio modeli ile büyük benzerlik gösteren Sandero, Dacia’ya özgü havalandırma izgarası ile farklılaşıyor. İçeride, Logan’a göre artan kalite Sandero’nun dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Araç içinde hem modern hem de işlevsel olacak şekilde geliştirilmiş yeni bir torpido paneli bulunuyor. Dacia Sandero’da 1.4 litre 75 beygir ve 1.6 litre 90 beygir benzinli; 1.5 litre 70 beygir ve 85 beygir olmak üzere iki farklı dizel motor seçenekleri bulunuyor. Tüketim konusunda da oldukça başarılı olan benzinli motorlardan 1.4 litrelik versiyon 100 km’de ortalama 7 litre yakıta ihtiyaç duyarken; 1.6 litrelik versiyonun tüketim değeri ise 7.2 litre olarak ölçülüyor..

  [​IMG]
  [​IMG]
  09.07.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş