Cyphotilapia Frontosa, Tanganika Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tanganika Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Frontosa
  Bilimsel Adı: Cyphotilapia frontosa
  Dağıtım: Afrika/Tanganika Gölü
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Barışçıl-Çekingen
  PH: 7.8-9.5
  Sıcaklık: 24C - 26C
  Maksimum Boy: 40 cm
  Ana renkler: Siyah, Beyaz, Mavi
  Varyansları: 6 ve 7 şeritli türevleri mevcut olup, Yaşadıkları su bölgelerine göre, Burundi, Karilani, Kavala, Kigoma, Mpimbwe, Zaire ve Zambiya frontosa gibi varyasyonları mevcuttur.
  Cinsiyet: Erkeklerde dişilere göre daha iridir.Bir grup içerisinde daha hızlı bir şekilde büyüme gösteren erkektir.Erkeklerin başları olgunlaştığında kamburdur.En iyi cinsiyet ayrımı, anal yüzgeçteki anüse bakılarak yapılır.
  Bakım: Karides , dondurulmuş yemler ve bitkisel-protein içerikli pul ve sprulina yemlerle beslenebilir.En az 5'li grup olarak bakılmalıdır. Toplu akvaryumlarda utangaç olup, strese meilli bir balıktır.
  Sert alkalinli bir su ortamı sağlanmalıdır.Tank saklanabileceği kayalarla dekore edilmeli ve kumu bol karıştırdığı için ince çakıl tercih edilmelidir.
  Frontosa orta-dip yüzücüdür. turkeyarena.net
  Üretim: Yumurtalar , ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Erkek düz bir zemin hazırlar ve dişinin yumurtalarını burada döller.Yumurtalar genelde iridir ve yaklaşık 45-50 adet olabilir.Yavruların ağızdan salınma süresi 4-5 haftayı alabilir.
   


Sayfayı Paylaş