Cuma Günü ve Şer Güçler

Konusu 'Dini Günler' forumundadır ve ot-gu tarafından 27 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Cuma Günü Musallat Olan Şer Güçler

  Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallâhu aleyhi ve sellem)'in ifadesiyle cuma günü, bizim günümüzdür. Öyle olmasına rağmen, yeryüzünde şer güçlerin, Müslümanlara musallat olduğu günün genellikle hep cuma günü olduğu görülür.

  Evet, şeytanlar ve şer güçler, cuma namazlarını ifsad için her türlü hileye başvurur; insanların, cumaya gitmemeleri için, çeşitli yolları dener, onlara engel olmaya çalışırlar. Hattâ bazen camiye kadar gitmiş de oturacak bir yer bulamamışsa ona: 'Ben bir daha bu camiye gelmem' dedirtip, camiye, cemaate karşı onda nefret hissi uyarır. Bazen de imam, Kur'ân okurken, 'Şunun okuyuşuna bak, bari Kur'ân okumasını bilseydi', hutbede; 'A be birader! Başka bir konu kalmamış mıydı?' şeklinde tenkitler üreterek, camiden çıkıncaya kadar, binbir türlü fitneyle, ellerinden gelen her şeyi yaparlar.. ve kim bilir, daha nicelerini ne akla-hayale gelmedik şeylerle iğfal ederler.

  Biz bu tespitlerimizle, diğer günlerde fitne ve fesat olmaz demek istemiyoruz. Biz cuma gününün ayrı bir hususiyeti olduğunu vurgulamak istiyoruz. Evet, nasıl Arafat'a çıkılan Arefe günü, haccın yümün ve bereketinin toplandığı gündür; aynen öyle de cuma günü de haftanın günleri içinde bir nokta-yı beyzâdır. Onun lekelenmesiyle diğer günler de o lekeden nasiplerini alırlar.

  Bütün bunlar karşısında insan bir defa 'la havle vela kuvvete illa billah' dese, etrafta fitne ve fesat saçan bu güçler, tepelerine bir balyoz yemiş gibi olur ve kendilerini yerde bulurlar. Ama, şeytan bir taraftan yaptıklarını süslü ve cazip gösterirken, diğer taraftan da bunları gerçekleştirmede çırakları olan insî ve cinnî avenelerini kullanmaktadır. Öyle olunca da insan çok defa aldatıldığının farkına varamamaktadır.
   


Sayfayı Paylaş