Cuma Akşamı Yapılacak Dualar

Konusu 'Dini Günler' forumundadır ve ot-gu tarafından 25 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Cuma Akşamı Gecesi Yapılacak Dua İbadetler

  Cuma akşamı güzel bir gusül abdesti alıp arkasından namaz abdesti alın. 2 rekat Allah rızası için namaz kılın. Arkasından tüm günahlarınızın affı için dua edin.

  Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki;

  • Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. [Tergib]

  • Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur. [Dare Kutni]

  • Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir. [Taberani]

  • Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir. [İsfehani]

  • Cuma günü gusledenin günahları affolur. [Taberani]

  • Cuma günü sabah namazından önce, "Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh" okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa günahları affolur. [İbni Sünni]

  • Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, beladan, kötü işlerden korur. [İ.Sünni]

  Cuma gecesi duası

  Allah'ım
  Habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et.

  Ya Rabbi,, borçlularımızla, yetimlerimizle, yuvası dağılmışlarımızla, sevdiğini kaybetmişlerimizle, hastalarımızla, kırgınlarımızla, çaresizlerimizle, borçları yüzünden evine giremeyen ya da insan içine çıkamayanlarımızla, iftiraya uğramışlarımızla; günahlarımızla, yanlışlarımızla, eksiklerimizle, salavatlarla, ayetlerle, surelerle, dualarla kapına gelip rahmetini arıyoruz..

  Allah'ım kapını yüzümüze kapatma. Kendi lütfun ve rahmetinle bizlere açtığın dua kapılarını bizim için hep açık tut. insana apaçık bir düşman olan şeytanın aldatmalarından bizleri koru. kereminle bize nasip ettiğin bu dua dostluğunun sürekli ve kalıcı olabilmesi için bize yine kerem et. Yasinimize ve tüm dua dostlarımıza güç, sabır, gayret, sevgi,, birlik ve beraberlik nasib et ki İZNİNLE her daim bu dua dostluğu çizgisinde senin rahmetini arayalım ve ümid edelim ve bulabilelim.

  Allah'ım!
  kendi rahmetin, bütün güzel isimlerin ve EN BÜYÜK İSMİN hürmetine bu mübarek geceyi ve arkasından gelen mübarek günü tüm dua dostlarımız, vatanımız, ordumuz, ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa, hayır, rahmet, rızık, huzur, kavuşma, afiyet ve esenlik vesilesi kıl ve bizi bu gecenin ve günün değerini bilenlerden eyle.

  Amin Amin Amin Ya Rabbel Alemiyn..​
   


Sayfayı Paylaş