Çukurova Üniversitesi'ne 'otomotiv laboratuvarı'

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve ot-gu tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Çukurova Üniversitesi ile Adana'da kurulu Sabancı Holding'e bağlı Temsa işbirliğiyle Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nda oluşturulan "otomotiv laboratuvarı", düzenlenen törenle hizmete girdi..

  [​IMG]


  Temsa A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Buldurgan, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndaki (ÇÜMYO) törende, laboratuvarın sanayi-üniversite işbirliğinin başarılı bir örneği olduğunu belirterek, laboratuvarla genç nüfusun nitelikli işgücüne dönüştürülmesine katkıda bulunmayı ve mesleki eğitimi güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti.

  Her türlü ekipmanı bünyesinde bulunduracak laboratuvarın, Temsa çalışanlarından oluşan eğitim kadrosuyla Türkiye'deki uygulamalı eğitime örnek oluşturduğunu belirten Buldurgan, burada uygulamalı eğitim gerektiren açık iş pozisyonları için ihtiyaca yönelik nitelikli eleman yetiştirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Buldurgan, şöyle konuştu:
  "Türkiye nüfusunun en büyük kısmını oluşturan gençler, nitelikli işgücüne dönüştürülerek sanayi ve hizmet sektöründe ara eleman olarak istihdam edilebilir. Bu noktada üniversiteyle gerçekleştirilen işbirlikleri ve mesleki eğitimler büyük önem taşıyor. Ç.Ü. işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz projeyle işsizlik-sanayi arasındaki kısır döngüyü kaldırmayı ve mesleki gelişim programlarıyla öğrencilerin istihdam konusundaki karamsarlıklarını azaltmayı hedefliyoruz."

  13.05.2008, Salı
   


Sayfayı Paylaş