Creative Zii Egg

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve pult tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Creative Zii Egg

  [​IMG]
  100 kat daha küçük, 100 kat daha doğa dostu ve 100 kat daha düşük maliyetli diyen creative,mp3 player dünyasında bomba etkisi yapmaya çalışıyor.
  Creative tarfından CES 2009'da "kök hücre bilgisayarcılık" sloganıyla tanıtılan tek-yongada-sistem işlemcisi Zii, kendine bir platform buldu. 3.5 inçlik dokunmatik ekranlı, Android işletim sistemli bu platformun adı ise Zii Egg.

  Creative tarafından dün tanıtılan ürün, iPod Touch'a rakip olacak özelliklere sahip bir medya oynatıcı.

  Üzerinde yüksek tanımlı video kaydedebilen bir kamera, görüntülü sohbet için ikinci bir kamera, hoparlör, mikrofon, ışık algılayıcı, ivme ölçer, 480 x 320 çoklu dokunuş algılayan ekran ve SD kart yuvası olan bu cihazın yapamadığı şey yok gibi.

  Bluetooth ve Wi-Fi desteği olan Egg, GPS sayesinde yerini de belirleyebiliyor. 32 GB dahili depolama alanı olan Zii Egg, SD yuvası aracılığıyla bunun da üzerine geliştirilebillyor.

  OpenGl ES ile yazılmış 3D uygulamaları çalıştırabilen ve Flash Lite desteği de veren Zii Egg, fiziksel HDMI çıkışı ile uyumlu bir televizyona bağlanan 1080p yüksek tanımlı video da oynatabiliyor.

  Şimdilik sadece uygulama geliştiriciler ve Zii Egg'i taban alan yeni ürünler üretmek isteyen üreticiler için satışa çıkarılan cihazın kit olarak fiyatı 400 dolar (595 TL).

  3G özellikler eklenmeye uygun olan bu cihazın perakende satış fiyatının 200 doların (297 TL'nin) biraz üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

  HD video kaydı yapan ve hatta 1080p çıkış veren bir ürün için çok da uygun olmayan bir etiket değil.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  güzel cihazmış tpx 3G özelliğide eklenip 300-400 TL arası olursa bu özellikler ve kaliteyle başarılı olacaklarını tahmin ediyorum, ilk müşterilerinden biride ben olabilirim.
   
 3. pult Well-Known Member

  Creative'in tr'de dağıtıcısı olduğu için cihaz'ın ucuz olma ihtimali yüksek,kesinlikle alınası bir cihaz,çıksın bakalım nasıl bir şey olacak.
   

Sayfayı Paylaş