Corydoras Aeneus (Bronz Çöpçü)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bronz Çöpçü Balığı

  Ortak İsim: Corydoras Aeneus
  Bilimsel Adı: Bronz Çöpçü
  Dağıtım: Güney Amerika-Trinidad, Peru, Ekvador, Kolombiya,Venezuela,Brezilya
  Mizaç: Barışçı-Karma tropikal tanklar için uygundur
  PH: 6.0-8.0
  Sertlik: 4 dh-19 dh
  Sıcaklık: 22°C - 27°C
  Maksimum Boy: 7.5 cm
  Ana renkler: Kahverengi, Beyaz, Yeşil

  [​IMG]

  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul). Alt besleyici granül yemlerle beslenmelidir. Canlı yemlerle diyet yapılması da tavsiye edilir. turkeyarena

  Varyansları: Akvaryumlarda üretilmiş çeşitli mutasyonları mevcuttur. En yaygın "albino"türüdür.

  Cinsiyet: Dişiler, erkeklere oranla daha büyük ve dolgundur.

  Bakım: Yeni başlayanlar için, bakımı kolay bir balıktır. Özellikle tropikal, huzurlu, karma akvaryumlar için idealdir. Sert mizaçlı ve büyük hacimli balıkların bulunduğu akvaryumlarda tavsiye edilmez. Akvaryum kirliliği ile mücadelede iyi bir yardımcıdır. Ancak, asla atık yemlerin temizlemenmesi amacıyla satın alınmamalı ve sadece atıklarla beslenmemesi gerekir. Küçük akvaryumlarda 4'lü guruplar, büyük akvaryumlarda ise 8'li gruplar halinde bakılması balığın stres yapmaması açısından tavsiye edilir. Akvaryum su seviyesi biraz aşağı çekilmeli ve mutlaka kapak olmalıdır.

  Üretim: Üretimi, doğal ortamlar oluşturularak sağlanabilir. Yumuşak asitli suda, ısı biraz azaltılarak üreme sağlanabilir. Üreme tankında sık su değişikliği yapılmalıdır. Yumurta yayarak ürerler. Dişi, yumurtaları genellikle akvaryumun üst bölgelerine bırakır. Bu yüzden akvaryumda yüzen bitkilerin olmasının önemi büyüktür.
   


Sayfayı Paylaş