Colisa Lalia(Cüce Gurami) Labirentliler

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Labirentliler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Cüce Gurami
  Bilimsel Adı: Colisa Lalia
  Dağıtım: Asya- Hindistan, Pakistan ve Bangladeş
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Normalde Barışçıldır.Ancak bu her balığa göre aynı olmayabilir.Bazen erkekler arasında kavgalar çıksada, bu kavgalar büyük sonuçlar doğurmaz.
  PH: 6.0-8.0
  Sıcaklık: 25C - 28C
  Maksimum Boy: 9 cm
  Ana renkler: Kırmızı, Mavi, Gri
  Cinsiyet: Erkeklerin renkleri daha parlak olup, dişilerde mat ve daha grimsi renkler vardır.Erkeklerin sırt yüzgeçleri dişiye oranla sivridir.
  Bakım: Etçil beslenmelidir.Kurutulmuş kankurdu, salamura karides ile beslenme takviyesi yapılabilir.Her ne kadar etobur olsada, omnivor gibi düşünülmeli ve sebze diyetleri eksik edilmemelidir.Akvaryumunuzda yapraklı ve yüzen bitkiler bulundurun.Su yüzeyinde, balığın havayla temasını sağlayacak boş alanlar bırakılmalıdır.Düzenli su değişikleri yapmanız önerilir.
  Üretim: Su yüzeyinde, erkek gurami yumurtalar için baloncuk yuvalar yapar.Ayrı üreme tankı kullanılmalıdır. İlk aşamada ısıyı 25C'ye, ph 'ı ise , 6,5-7,0 değerlerinde tutun.Erkek ve dişi balığı ayrı tanka koyduktan birkaç gün sonra üremeyi tetiklemek için ısıyı 28 C 'ye çıkarıp sabitleyin.Yumurtalar takip edilildikten sonra dişi dışarı alınmalıdır.Yumurtalara erkek balığın sahip çıktığı görülecektir.Yavrular oluştuktan sonra, günde 2 kez artemia yemle beslenmeli, bir kaç gün sonra kuru toz yeme devam edilmelidir. turkeyarena.net
   


Sayfayı Paylaş