Colanın Zararları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  coca colanin bir cok zararlari buyurun okuyun insALLAH bunlari okuduktan sonra icmesenizde icenleri uyarirsiniz bunu yaparsaniz bircok insanin canini kurtarmis olursunuz..

  GÜNDE SADECE BİR KUTU COLA İÇEN KİŞİ BİR YILDA 7 KİLO ALMAKTADIR. VUCUDUN EN FAZLA PÖRSÜMESİNE NEDEN OLAN ŞEYDE BEYAZ ŞEKERDİR. KOLALARDADA BU BOLCA VARDIR. İÇİNDEKİ ASİT İSE DİŞLERE KARŞI SAVAŞMAKTADIR. UYANIKLAR ALIŞANLIK YAPAN MADDEYİ KAKALIYORLAR İÇİNE AL İÇ DİYE AYNEN SİGARA GİBİ KİMSEDE KOLANINDA SAĞLIĞA ZARARI OLDUĞUNU ÇIKIP AÇIKLAMIYOR

  cocacola ve pepsinin ortalama ph değeri 3.4 bu asitide dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir.pepsi veya cocolayı içmeden önce bir düşünün.dünyada hiç kimsenin tavsiye edemeyeceği karbondioksit içiyorsunuz.iki yıl önce Delhi üniversitesinde kim daha fazla coco-cola içecek diye bir yarışma yapıldı.8 şişe coco-cola içen kazandı ve herkesin gözü önünde öldü.çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.birisi kırılmış dişini bir şişe pepsinin içine koydu ve diş 10günde eridi!!dişler ve kemikler ölümden sonra en fazla dayanabilen organlarımızdır.---------


  tuvaleti temizlemek için:bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz,1saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz.koladaki sitrik asit hela taşındaki lekeleri yok edecektir.krom tamponlardaki pas lekelerini yok etmek için:tampuonu cococolaya bastırılmış marlboro folyosuyla iyice ovunuz.Akü kutup başlarındaki çapağı temizlemek için:bir kutu colayı kutup başlarına dökün ve çapak yok olsun.Paslanmış bir civatayı sökmek için:

  cococolaya bastırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı civataya uygulayınız.Harika bir jambon için:bir kutu kolayı tepsinin içine boşaltın,jambonu alüminyum folyaya sarıp fırına sürünüz.jambon TAM OLARAK pişmeden 30dk kadar önce folyoyu çıkarınız ki harika bir sos için jambonun yağı ile kola karışssın.Elbisenizdeki yağ lekesini çıkarmak için:
  Bir kutu kolayı lekeli yiyeceklerin üstüne boşaltın,deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.cococola yağ lekelerini çıkarmak için yardım edecektir.cola arabalarının ön camındaki lekeleri de yok eder.
   


 2. elif Moderator

  ewt çok zaralı ama malesef içiyorummmmmmm işte
   
 3. abdulkadir Well-Known Member

  Hastanemizin Ortopedi, Kadın-doğum ve Beyin Cerrahi uzmanları taburcu olurken hastalarına Kola’lı içecekleri yasaklıyorlardı.
  Gazoz gibi bir şeydi, ucuzdu ve bakkallarda ve marketlerde serbestçe satılıyordu. Yaygın şekilde şehir panolarında gazete ve televizyonlarda reklâmı yapılıyor, çoluk-çocuk herkes içiyordu. Fayda ve zararları hakkında halk aydınlatılmıyordu. Araştırıp öğrenmeliydik.
  Rekabet endişesiyle gerçek formülü gizlenen Kola’lı içecekler kol bacak veya kranyum operasyonlarından sonra ne kadar güzel bakılırsa bakılsın tedaviyi geciktiriyordu. Radyolojik tetkiklerde, kemiklerde kalsiyum yoğunluğunun-kireç oranının azaldığı-seyreldiği görüldü.
  Daha kapsamlı araştırmacılar, mediko-sosyal açıdan özellikle çocuklarda başlayan ısrarlı Kola içme isteğinin masum alışkanlıklardan öte, giderek tutsaklığa dönüştüğünü tespit ediyor. Bu alışkanlığın daha ileri yaşlarda çocuklarda refleks ve dikkat kaybıyla, dalgın, unutkan ve sarsak bir insan tipi ortaya çıkaracağı kabul ediliyor.
  Çocukların çarpma ve düşmelerde kemikleri kolayca kırılıyor. Batı ülkelerinde genetiğiyle oynanmış gıdalar ve fastfud –Cola ile ayakta beslenme alışkanlığı Obesitenin kesin sebebidir. Batıda AİDS’i sollayan Obesite, yani kalp-damar hastalıkları ve Diyabete yol açan kontrolsuz şişmanlık.
  Obesitenin yayılması uyanıklara, arada ani ölümlere neden olsa da bol para getiren bir tedavi endüstrisi oluşturdu.
  Kola, hangi yaşta olursa olsun osteoporozun yani kemik erimesinin bilinen sebepleri arasındadır. Yine Kola, soy hücrelerin yani Astrosit ve Sprmotozoonların tahrip ve tahrişine yol açıyor.
  Kimyasal analizinde Kolalı içeceklerin düşük asiditesi (PH:3.4) dolayısıyla dişlerde malformasyon, erken çürüme ve dökülme görülür.
  Cam ve pet şişelerde kocaman reklâmlarla tavsiye edilen Cola’nın tadı, rengi ve kokusu hoşumuza da gidiyordu ama içindeki kanserojen katkı maddelerinin sindirim sistemi kanserlerine yol açtığını bilmiyorduk.
  Kola içen insan doku ve hücreleri adına kirli hava solumaktadır. Yani halk diliyle oksijenden fakir ve bir zehirli gaz olan Karbondioksit içmektedir. İyi bilmeliyiz ki: Kola, sigara gibi yaygın bir kronik intihar aracıdır.
  Ulusal basınımızda yer alan bir haber, magazin değildi. Gözden kaçıranlara bir kere daha hatırlatalım:
  Hindistan’da ve ancak çok zengin çocuklarının devam ededebildiği Yeni Delhi Üniversitesinde tipik Amerikan şımarıklığı ve ölçüsüzlüğü içinde öğrenciler arasında
  “Kim daha çok Cola içecek?” yarışması yapılıyor. Otuz beş öğrenci yan yana sıralanıp gülüşmelerle içmeye başlıyorlar. Nihayet arka arkaya kiloluk beş şişe Cola içen yirmi yaşındaki öğrenci belirlenen zamanda birinci geliyor. Ödülünü alıyor ve alkışlanıyor. Ancak on dakika geçmeden kameraların ve seyirci arkadaşlarının önünde yere yıkılıp ölüyor. Otopsi yapılıyor: Kan gazları arasında öncelikle beynin ihtiyacı olan oksijen seviyesi normalin çok altına düşmüş, buna karşılık bir zehirli gaz olan Karbondioksit artmış.
  Kolayı yaygınlaştırmak için bazı ülkelerde dini duyguları, bazı ülkelerde de milli duyguları kaşırlar. İran’da Zemzem-Cola, Arabistan’da Mekke-Cola, Türkiye’de...?
  Adı ister Hicaz, isterse de Ergenekon-Cola olsun hepsi de sindirim sistemi kanserlerinin sorumluları arasındadır.
  Öğretmenler, Anneler-Babalar!
  Lütfen yavrularımızı bir kronik intihar aracı olan Cola belasından koruyun!
  Dr. Mehmet Sılay
   
 4. michelle_ Member

  ben bunların yalan olduguyla ilgili çok haber okudum. ve inanmıyorum bir kutu coca colanın bu kadar zarar içerdiğine. sonucta bu ürün tonlarca sağlık bakanlığından onaylı ve sağlık örgütlerinden. eger denilen gibi olsaydı bu kadar yıl kabul edilmezdi piyasada. ve muadilleri yapılmazdı:)
   
 5. abdulkadir Well-Known Member

  Selamun aleyküm

  İnanmayabilirsin...Şunu da söyleyeyim Türkiyedeki medya(istisnalar hariç) çok düşük seviyede haber veriyor..Gerekli parayı ve rantı sağlayınca inan en yakınlarını bile satıyorlar

  Gelelim asıl konumuza neden bu coca colanın ana merkezi yahudilere ait diğer yerlerde neden bir Türk'ün,Bir Arap'ın,Bir Acem'in eli altında değil...Neden coca colaların yapıldığı asıl maddeler gizleniyor neden kamuoyuna açıklanmıyor..

  Sana birşey daha söyleyeyim coca colanın yapımında çalışanlar coca colayı içmezler..Neden içmezler çünkü neden yapıldığını biliyorlar...
  Yukarıda açtığım konuda verdiğim örnek gerçektir uydurma değildir..Eğer inanmıyorsan..Şunları dene..
  1)Yerlerde çıkmayan lekelere döküp 10 dakika beklersin..Daha sonra da o lekeyi herhangi bir bezle silersin..Çok rahat çıkacaktır...
  2)Bilirsin insan vücudundaki en sağlam yapı diştir..Bir dişi colanın içine at en fazla bir hafta bekle yarı yarıya eridiğini görürsün

  Sağlık Bakanlığının çalışmaları nedir bilmem ama şunu unutma bir insan bir başka insanın rızkına mani olması haramdır o yüzden bu bilerek yapılmaz..Ama söz konusu insanlar oldumu isterse en yakının olsun bunları söylemek zorundasın
   
 6. michelle_ Member

  abdulkadir; medya konusunda sana katılmayacak kimse yoktur. ama coca cola hakkında katılamayacağım. coca colanın merkezi amerikada hristiyanların elinde. ama tabi amerikanın israili kolluyor olması da su götürmez bi gercek. benim bildigim coca colanın tam formulunu yalnızca iki kişi biliyor ve formul atlantada bir kasada saklanıyor. dolayısıyla tam içeriğini çalışanları dahil kimse bilmiyor. ve bilmemesi de normal sonucta rekabet denen şey bu ayrıntılarla devreye giriyor. diye düşünüyorum
   
 7. abdulkadir Well-Known Member

  selamun aleyküm

  İki kişinin bildiği doğru..Ben zaten yukarıda çalışanlar formülü biliyorlar demedim ki sadece dev kazanlardan gelen fare çığlıkları içmemelerine neden oluyor...
  rekabet var onun için saklanıyor diyebilirsin bu görünen yüzü bir de görünmeyen yüzü var neler dönüyor bu coca colada..

  Ha birde ne anlama geldiğini bilmiyorsan araştır bakalım ne anlama geliyormuş..
   
 8. michelle_ Member


  :) sanırım seninle tartısamayacaz, farelerin çığlıkları ne ya! ayrıca sen nerden biliyosun coca colanın içinde neler dondugunu? nasıl bu kadar emin olabilirsin? araştırdım ne anlama geldiğini o da başka bi asparagas. ama hiçbiri kanıtlanmış şeyler değil.
   
 9. abdulkadir Well-Known Member

  selamun aleyküm...
  Arkadaş sıktı bu muhabbet inanıp inanmamakta özgürsün kanıt istemişsin yukarıda verdiğim örnek kanıtlanmış bir olaydır..Eğer colaya bu kadar çok güveniyorsan deneyebilirsin:D...İç bakalım 10 litre ne oluyorsun.....

  Ayrıca bir gerçeği görmemezlikten gelmek büyük ahmaklıktır..Sen o logosundaki anlama asparagas demişsin....Peki bir tek ben mi yalan söylüyorum..Colanın gerçek yüzünü gören insanların %90 içmiyor.

  Ha birşey daha söyleyeyim coca colanın gelirinin yarısı israilli askerlere gidiyor..Yani her coca cola alman bir filistinliye kurşun sıkmanla eşdeğerdir....
   
 10. baskentli New Member

  görünce şok oldum yaaaa
   
 11. EmRe Well-Known Member

  cola içmeden yaşayamam ben yaa
   
 12. arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun saçma saçma yazıp bırakıyosunuz düzgün yapın düzgün bir bilgiye ihtiyacım var düz yapınn!!!!!!
   
 13. BaRıŞ Well-Known Member

Sayfayı Paylaş