Circus Restaurant-Bar, Nişantaşı

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Circus Restaurant-Bar
  Restoran ve bar olarak iki bölümde servis verilen mekanın şefi İtalyan olunca menüsü de ağırlıklı aynı milletten. Uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan Şef Carlo Bernardini ve Daniel NG'nin hazırladığı spesiyaller İtalyan ve Asya mutfağı ile birleşiminden meydana gelen bu menüde buluşuyor. Risotti başta olmak üzere Circus usülü salata karışımı, Kan portakallı soslu, yeşil soğanlı patates püresi üzerinde akçaağaç şurubunda marine edilmiş ''Magnet de Canard', Circus özel krem brüle Circus'un spesiyalleri...İçeceklere gelince; seçkin Fransız, İtalyan şaraplarının yanısıra Robert Mondavi şaraplarını (Kaliforniya, Şili) bulmak mümkün. Bar menüsünde ise değişik tadlardan oluşan Martini kokteyleri ve diğer alkollü içecekler de servis ediliyor.

  Menü İtalyan ama Circus'un her köşesi ayrı bir milletten çalıyor. Servis tabakları, çay, fincan, şekerlik takımları Japon üretimi, İtalya'dan ithal, seramik tabaklar, çatal, kaşık, bıçak Fransa, Wılliam Yeoward marka kristal şarap kadehleri ve martini kadehleri ve ahşap tepsiler de İngiltere'den. Ama hepsi seçkin ve şık bir restoran yaratılmak üzere getirilmiş.
  Yemek servisinin yanısıra bar olarak da hizmet veren Circus'ta rahatlık ön planda. Bu amaçla restoran ve bar bölümlerinde ahşap ve metal kullanılmış. Yerler parke, duvarlarda renkli mozaikler var. Barın karşı sırası boyunca konan koltuk ve masalarda da servis alabiliyorsunuz. Uzun bar koridorunun duvarlarındaki renkli mozaikler, yapılan aydınlatmalarla daha da hoş bir görüntü oluşturmakta.

  Yeni mekan olmasına rağmen müdavimleri olmuş bile. Sanatçılar, üst düzey yöneticiler bu yeni mekanı şimdiden keşfedenler. Eğlenceye gelince; Salı, Çarşamba ve Perşembeleri DJ eşliğinde düzenlenen bar geceleriyle keyiflenebilirsiniz. Yaklaşık 80-90 kişilik mekan Pazar hariç her gün açık. Circus'ta öğlen servisi 12:00 - 15:00 arası, akşam ise 19:00 - 23:30 saatleri arasında veriliyor. Fiyatlar; semtin geneline uygun. Diners Card hariç tüm kredi kartları geçiyor. Advantage Card üye kuruluşlarından biri olan Circus'ta tek ödemede % 10 ödül de alabiliyorsunuz.

  Tel: 0 212 219 96 75-76
  Adres: Abdi İpekçi Caddesi Arzu Apt. No. 5/3 80200 Nişantaşı

  [​IMG] [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş