Çinli Great Wall Türkiye'de

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Bayraktar Grubu, Çin’in önde gelen otomotiv firmalarından Great Wall Motor Company ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

  [​IMG]


  Great Wall araçlarının ithali için gerekli izinleri almak üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na başvuru çalışmalarına başladıklarını belirten Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, yaptığı açıklamada, Çin’in önemli markalarından biri olan Great Wall’un pek çok ülkede distribütörlükleri bulunduğunu belirtti. Bayraktar Grubu olarak Great Wall’u Türkiye pazarına getireceklerini belirten Bayraktar, “Önümüzdeki dönemde de büyüme hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi..
  Açıklamada, Bayraktar Grubu’nun, Great Wall markalı araçları 2009 yılı içerisinde Türkiye’de müşterilerin beğenisine sunacağı bildirildi.
  Çin’in ilk özel sektör otomotiv firması olan ve hisseleri Hong Kong Borsası’nda işlem gören Great Wall, 2007 yılında Çin’in otomotiv sektöründeki en değerli şirketi seçildi. Great Wall, SUV ve Pick Up segmentinde Çin’in en büyük üreticisi ve otomotiv ihracatında ikinci sırada yer alıyor.

  2007 yılında 450 milyon dolar gelir sağlayan Great Wall Motor Company 121 ülkeye ihracat yapıyor. Great Wall, 2008 yılında 80 bin araç ihraç etmeyi hedefliyor.

  20.06.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş